المیادین: ارتش سوریه وارد شهر رقه شد

شبکه خبری المیادین اعلام نمود که نیروهای ارتش سوریه ظهر امروز وارد شهر رقه شدند.

المیادین: ارتش سوریه وارد شهر رقه شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری از ورود نیروهای ارتش سوریه به شهر رقه واقع در شمال سوریه خبر دادند.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه وارد شهر رقه شده اند و پست های دیدبانی در آن احداث کردند.

گروه های تروریستی معارض سوریه 7 مارس 2013 میلادی شهر رقه را اشغال کردند. گروه تروریستی داعش اما در 14 ژانویه 2014 این شهر را از معارضان پس گرفت و به اشغال خود درآورد.

نیروهای دموکراتیک سوریه هم با حمایت ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا در 17 اکتبر 2017 پس از توافق با داعش، این شهر را به تصرف خود درآوردند. رقه مرکز خلافت خودخوانده داعش در سوریه بود.

موقعیت شهر رقه در سوریه

در همین ارتباط، عبدالاله الهادی دبیر شاخه حزب بعث در استان رقه امروز چهارشنبه تأکید کرد که یگان های ارتش سوریه آماده ورود به شهر رقه هستند.

الهادی با بیان اینکه با استقرار نیروهای ارتش سوریه در فرودگاه الطبقه، شهر رقه توسط این نیروها از شمال و جنوب محاصره شده است، توضیح داد، شمار زیادی از مردم استان رقه به ویژه در شهر رقه به خیابان ها آمدند و شعارهای حمایتی برای ارتش سر دادند.

این مسئول سوری با تأکید بر اینکه شمار زیادی از ساکنان رقه به ورود ارتش سوریه اصرار دارند، توضیح داد که دولت سوریه به محض ورود به استان رقه، باید بازسازی مدارس را در رأس اولویت های خود قرار دهد.

به همین دلیل، ساکنان شهر رقه روز گذشته در حمایت از ارتش سوریه، دست به برگزاری گردهمایی و تظاهرات زدند.

ساکنان رقه ضمن محکوم کردن تجاوزات ترکیه به سوریه، تأکید کردند که همه باید در پشت ارتش سوریه قرار بگیرند تا بتوانند از مناطق خود در برابر تجاوزات ترکیه دفاع نمایند و نیروهای متجاوز را بیرون برانند.

منابع محلی هم گفتند که اکثر مناطق رقه، از ورود ارتش سوریه به مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد در استانهای رقه و حسکه ابراز شادمانی و تأکید کردند که رؤیاهای اردوغان در برابر اراده ارتش سوریه، نقش بر آب خواهد شد.

این در حالی است که ترکیه به همراه تروریست های موسوم به ارتش آزاد از هفدهم مهر ماه عملیاتی را به بهانه دور کردن شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروی دموکراتیک سوریه از نوار مرزی خود با سوریه، در شمال شرق این کشور شروع نموده است.

شبه نظامیان کُرد نیز پس از اینکه شاهد خیانت آمریکا به خود بودند، یکشنبه هفته جاری از توافق با دمشق برای ورود نیروهای ارتش سوریه به مناطق تحت کنترل خود خبر دادند. این مناطق تحت حملات هوایی ارتش ترکیه واقع شده است.

بعضی منابع خبری نیز اعلام کردند که بر اساس این توافق، ارتش سوریه کنترل تمام مناطق مرزی از جمله شهر عفرین را در دست خواهد گرفت.

حضور ارتش سوریه در شهرهای شمالی این کشور با درخواست شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک صورت می گیرد. این شبه نظامیان پس از نا امیدی از آمریکا جهت دفاع از آنها در مقابل حملات ارتش ترکیه، از ارتش سوریه خواهان یاری شدند. از همین رو نیروهای ارتش سوریه وارد شهر منبج شدند. این شهر تا پیش از این، یکی از مراکز حضور نیروهای آمریکایی محسوب می شد.

نیروهای سوری همچنین از دو روز گذشته در شهرهای قامشلی، حسکه، عین عیسی، طبقه و بسیاری از روستاها و شهرک های شمال سوریه مستقر شده اند. گفته می گردد که ارتش سوریه در آستانه ورود به شهر عین العرب در استان حلب نیز واقع شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "المیادین: ارتش سوریه وارد شهر رقه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المیادین: ارتش سوریه وارد شهر رقه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید