اخبار اقتصادی

تحقق 168 درصدی منابع شهرداری مشهد در سال گذشته، جزئیات چگونگی تهاتر بدهی بانکی با دولت

معاون مالی و پشتیبانی شهردار مشهد گفت: تحقق منابع شهرداری در سال 95، 65 درصد بوده است که ما در سال 97، این رقم را به 168 درصد رسانده ایم که برای اولین بار در تاریخ شهرداری رخ داده است.

28 آبان 1398

متولی گورستان دارالسلام شهرداری شیراز است

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ارتباط با مفقود شدن کتیبه باستانی در قبرستان دارالسلم، گفت: متولی گورستان دارالسلم شهرداری شیراز است و در این زمینه باید توضیحات خود را ارائه دهد.

23 آبان 1398

افزایش خدمات برای تعاونی ها و صنایع ملی مستقر در استان هرمزگان

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: خدمات بانک توسعه تعاون به صنایع ملی مستقر در استان هرمزگان افزایش می یابد.

22 آبان 1398

جدال لفظی دولت پاکستان و حزب جمعیت علمای اسلام در آستانه اعتراضات خیابانی

در حالیکه فضل الرحمن به موعد خود برای برگزاری اعتراضات خیابانی نزدیک شده وزرای دولت اسلام آباد حرکت او را محکوم به شکست دانستند.

20 آبان 1398

نرخ 30 ارز بانکی افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، بانک مرکزی نرخ بانکی 39 ارز را برای امروز سه شنبه اعلام کرد که براین اساس نرخ بانکی 30 ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت 6 واحد پولی کاهش داشت و نرخ سه ارز بدون تغییر است.

19 آبان 1398

نانسی پلوسی خواهان تشکیل جلسه ویژه اطلاعاتی با موضوع حمله به آرامکو شد

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواهان برگزاری جلسه ای با حضور مقام های اطلاعاتی و نمایندگان مجلس این کشور در رابطه با حمله به تاسیسات نفتی مهم عربستان شد.

18 آبان 1398

سمینار آموزشی رونق صنایع دستی در راستای بهبود مالی و جذب گردشگر در قزوین برگزار گردید

هم زمان با هفته گردشگری سمینار آموزشی رونق صنایع دستی در راستای بهبود مالی و جذب گردشگر با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان در سالن اجتماعات مهندس بهشتی واقع در عمارت تاریخی داعی برگزار...

17 آبان 1398

مطهری: مردم باید کار کنند و به دولت پول بدهند ، معنی ندارد به مردم سالم یارانه بدهیم

علی مطهری گفت: پرداخت یارانه خلاف اقتصاد مقاومتی است. معنی ندارد آخر ماه دولت به مردم پول بدهد، مردم باید کار کنند و به دولت پول دهند نه اینکه آخر ماه دست شان دراز باشد که دولت چیزی به آنها بدهد. یارانه باید به اقشار ناتوان و کسانی که مشکل دارند و قدرت کار...

16 آبان 1398

انتقاد از به تعلیق درآمدن مطالعات اثربخشی دارو، عدم امکان صادرات برای شرکت های ایرانی

مرکز CRO یا سازمان تحقیقات قراردادی مستقر در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران از جمله معدود مراکز این چنینی در کشور است که شرکت ها و کارخانه جات دارویی می توانند انجام تحقیقات و پژوهش های خود را در حوزه دارو به این مرکز واگذار نمایند.

14 آبان 1398

صفر تا صد تابلو های تبلیغاتی سطح شهر تهران

به گفته معاون تبلیغات سازمان زیباسازی شهر تهران، شهرداری هیچ گونه مسئولیتی درباره محتوای تابلو های تبلیغاتی ندارد و تایید محتوا بر عهده وزارت ارشاد است، اما با شرکت های خاطی برخورد جدی می گردد.

14 آبان 1398

رضایی: دولت باید بتواند قیمت زمین را تعدیل کند ، عنایتی: سیاست فروش زمین اقساطی، راه حل کاهش قیمت

متوسط قیمت زمین های کشور درحالی افزایش 148.6 درصدی را تجربه نموده که وضع مالیات های تنظیمی و اجرای سیاست فروش اقساطی زمین، می تواند بحران مربوط به قیمت زمین را تا حد زیادی بهبود بخشد.

14 آبان 1398

پیش بینی سفر زمینی بیش از 3میلیون زائر به عراق، آماده باش پلیس راهور

رئیس پلیس هدایت و رانندگی ناجا بیان کرد که طبق پیش بینی ها جمعیت زائران اربعین حسینی بین 30 تا 50 درصد افزایش خواهد داشت که بالغ بر 90 درصد این افراد به وسیله زمینی راهی کشور عراق خواهند شد.

9 آبان 1398

ترامپ خواهان میانجی گری پاکستان برای تنش زدایی بین آمریکا و ایران شد

نخست وزیر پاکستان اعلام نمود رئیس جمهور آمریکا از وی خواسته است برای تنش زدایی بین واشنگتن و تهران میانجی گری کند.

7 آبان 1398

فرانچایز چیست،چگونه فرانچایز شویم و ریسک سرمایه گذاری را کاهش دهیم؟

فرانچایز یکی از آن اصطلاحاتی است که در سال های اخیر زیاد به گوش می خورد. فرانچایز در اصل اجازه استفاده از نام تجاری و اعطای نمایندگی برندهای بزرگ تجاری، خدماتی و صنعتی در ازای دریافت درصدی از درآمد طبق توافقی بلندمدت برای حق استفاده از نام برند و امتیاز...

25 مهر 1398

10 روز، فرصت طلایی ایران تا دریافت میزبانی جام جهانی فوتسال

ایران در آستانه دریافت میزبانی یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان است و در صورتی که پنج نهاد باقی مانده در 10 روز آینده فرم های فیفا را امضا کنند، امیدواری ها به برگزاری جام جهانی فوتسال در ایران افزایش خواهد یافت.

21 مهر 1398

هزار پله ارمنستان، بنایی که تداعی گر خاطرات نسل هاست

شهر ایروان، یکی از بزرگترین شهرهای کشور ارمنستان و پایتخت اداری، فرهنگی و صنعتی این کشور به شمار می رود. این شهر در کنار رود هرازدان قرار گرفته و در جای جای این شهر بی نظیر و زیبا می توان جاذبه های دیدنی چشم نوازی را مشاهده کرد. یکی از این جاذبه های دیدنی...

20 مهر 1398

تورهای گردشگری غیرمجاز در استان مرکزی سامان دهی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: مسائل اجتماعی و اقتصادی تورهای مسافرتی و گردشگری از سوی افراد غیرمجاز و فاقد مجوز به عموم مردم از طریق رسانه ها و با نصب بنر هشدار داده شد.

18 مهر 1398

شریعتمداری:یارانه خانواده هایی که میزان مصرف شان از حد معین بالاتر است قطع می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آن دسته از خانواده ها که میزان مصرف شان از حد تعیین بالاتر است مشمول حذف یارانه می شوند.

17 مهر 1398

مخالفت عراق با درخواست آمریکا برای کاهش واردات گاز از ایران

وزیر برق عراق در پاسخ به سؤالی در خصوص فشار آمریکا برای کاهش واردات گاز از ایران، گفت بغداد بدون این واردات در تأمین برق خود با مشکل روبرو می گردد.

15 مهر 1398

راه اندازی سایت موزه در تپه تاریخی نادری در اصلاندوز اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل از سرانجام بلاتکلیفی تپه تاریخی نادری و راه اندازی سایت موزه در محوطه این اثر 6هزار ساله در شهرستان اصلاندوز خبر داد.

8 مهر 1398
تعداد: (91)