معماری و عمران

جاهای دیدنی راجستان هند

در شمال هند استانی به نام راجستان واقع شده است که در نزدیکی مرز پاکستان واقع شده است. این استان یکی از محبوب ترین منطقه ها برای مسافران است زیرا منظره زیبایی دارد که در برگیرنده بیابان Thar و کوه های با شکوه Aravallis است.

4 مرداد 1400

همه افراد نبوغ پنهانی دارند؛ شما هم از این لیست نبوغ خود را انتخاب کنید!

مردم اغلب وقتی کارم را می بینند؛ به من می گویند: تو یک نابغه ای و من پاسخ می دهم: بسیار متشکرم، اما آنچه واقعا شاهد آن هستید؛ استفاده از نبوغ خودم است.

26 تیر 1400

10 ابرقهرمان مارول که در دیگر فیلم ها نقش شرور را بازی کردند

ممکن است بعضی از بازیگران بزرگترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول شده باشند، اما کدام یک از آن ها در نقش های منفی هم بازی کرده اند؟

26 خرداد 1400

چه زمانی سرطان روده به کبد متاستاز می گردد؟

سرطان روده از جمله سرطان های شایع در دنیا در میان زنان و مردان است که در بیشتر موارد به اندام های دیگر بدن نیز گسترش پیدا می نماید.

26 خرداد 1400

معبد گارنی، سفر به امپراطوری یونان - روم

خبرنگاران | سرویس گردشگری - معبد گارنی یک معبد بتنی است که در روستای گارنی، استان کوتایک ارمنستان واقع شده. این معبد که امروزه یکی از مهم ترین جاذبه ها گردشگری ارمنستان محسوب می شود، در ابتدا محل عبادت غیر مسیحیان مهرپرست بود و به الهه خورشید، مهر، اختصاص...

21 اردیبهشت 1400

انتخابات منطقه ای امروز آلمان، آزمونی برای حزب مرکل

رای دهندگان آلمانی به منظور شرکت در انتخابات منطقه ای در دو ایالت غرب این کشور امروز یکشنبه به پای صندوقهای رای میروند؛ انتخاباتی که یک آزمون زوهنگام برای چشمداشت محافظه کاران دموکرات مسیحی به حفظ قدرتشان در انتخابات فدرال اواخر سال جاری میلادی است.

22 فروردین 1400

پرداخت خسارات جانبازان و خانواده های شهدا در سی سخت

سعید اوحدی گفت: نماینده بیمه دی جهت برآورد، ارزیابی و پرداخت خسارات وارده به خسارت دیدگان خانواده های معظم شهدا و جانبازان در شهر سی سخت مستقر شده است و جهت کارشناسی و پرداخت خسارات مناطق مسکونی خانواده های معظم شهدا و جانبازان، اقدامات لازم انجام خواهد...

27 اسفند 1399

با جاذبه های گردشگری اقلید فارس آشنا شوید

اگر جز علاقه مندان به طبیعت گردی هستید می توانید اقلید فارس را به عنوان یکی از مهم ترین هدف های خود انتخاب کنید. در این شهر مجموعه ای از تالاب ها، رودها، مناطق محافظت شده، رودخانه ها و گونه های مختلف گیاهی و جانوری وجود دارد.

13 بهمن 1399

آشنایی با اقامتگاه های بوم گردی

اقامتگاه های بوم گردی در چندین سال اخیر هواداران زیادی پیدا نموده، تجربه زندگی در میان مردم بومی یک منطقه می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

29 آذر 1399

ارتش کره جنوبی 24 جنگنده جدید F-35 تحویل گرفت

کره جنوبی در راستای نوسازی ارتش خود 24 جنگنده جدید F-35A را از آمریکا تحویل گرفت و به ناوگان هوایی خود اضافه نمود.

19 آذر 1399

افتتاح راستا جدید تقاطع بزرگراه شهید خرازی

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: جهت جنوب به شرق تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با محور 45 متری شهید باقری بزودی افتتاح می شود.

17 آذر 1399

تخصیص اعتبارات به استان ها منوط به تحقق درآمدها خواهد بود

خبرنگاران/لرستان استاندار لرستان گفت: با توجه به مصوبه دولت تخصیص اعتبارات به استان ها برای امورات عمرانی و حقوق کارکنان منوط به تحقق درآمدها خواهد بود.

10 آذر 1399

مبنای طرح تفصیلی غیر کارشناسی است

شهر: انجام بلندمرتبه سازی در مناطق مرفه نشین و پرشیب نشان از مبنای غیرکارشناسانه طرح تفصیلی دارد در حالی که می توان بلندمرتبه سازی را به مناطق مرکزی و کم شیب شهر منتقل کرد. طرح تفصیلی هر منطقه باید با ویژگی های آن منطقه و به صورت منطقه ای طراحی شود.

9 آذر 1399

جرم گیری کاسه توالت ایرانی چگونه باشد که سرویس همواره برق بزند؟!

اخیراً احساس می کنید که هر چقدر توالت را تمیز می کنید، انگار نه انگار! هنوز توالت جرم دارد. اما نگران نباشید، چون شما در جرم گیری کاسه توالت ایرانی تمام کوشش خودتان را کردید، فقط احتیاج دارید کمی حرفه ای تر عمل کنید. اول باید بدانید که تمیز کردن همه لکه...

16 آبان 1399

ایده های برجسته حمام سیاه و سفید مدل های دیدنی 2020

ایده های حمام سیاه و سفید در کنار هم، قوی ترین ترکیب رنگ را ارائه می دهند و به خوبی با هر سبک دکوراسیونی هماهنگ می شوند. طراحی سیاه و سفید فضا، نه تنها یک روش کاملاً رایج برای دکوراسیون حمام می باشد، بلکه یک ایده کاملاً بی زمان است. جفت شدن سیاه و سفید،...

12 آبان 1399

پاک کردن لکه چسب های مختلف از روی فرش و لباس

در هر خانه ای انواع چسب پیدا می گردد و همه ما برای چسباندن مواد به هم و تعمیر کردن خیلی از وسایل خانگی از این چسب ها استفاده می کنیم. چسب انواع بسیار متنوعی دارد و طیف آن از چسب های ساده کاردستی مدارس تا سیمان نرم که نوعی چسب قوی لاستیکی به شمار می رود، متغیر...

30 مهر 1399

پل های سرخده، پیوند علم و هنر

پل ها فارغ از معماری و تحولات ساختاری آن به عنوان نشانه ای قابل انکار در تحلیل تمدن دوره های مختلف تاریخی است.

14 مهر 1399

بزرگترین کتابخانه جهان کجاست؟

کتابخانه ها برای هزاران سال مهم ترین و عظیم ترین مخازن دانش بشری بوده اند. کتابخانه ها در طول تاریخ همیشه با کلکسیونی از کتاب ها، اسناد دولتی و دیگر منابع علمی پر شده اند. عظیمترین کتابخانه های جهان امروزه نیز همچنان پرطرفدارند و سالانه از شمار بالایی...

29 شهریور 1399

آسیب شناسی و آسیب نگاری نقش برجسته های تنگ چوگان در استان فارس

مدیر پایگاه میراث جهانی بیشاپور از آسیب شناسی و آسیبنگاری نقش برجسته های میراث جهانی تنگ چوگان در کازرون خبر داد.

25 شهریور 1399

با لو منصوری آشنا شوید؛ نسخه ارتقا یافته فورد GT به دست تیونر ایرانی

لو منصوری نسخه کاملا تغییریافته فوردGT است که توسط شرکتی ساخته شده که با کیت های بدنه جذاب و خاصش شناخته می شود. شرکت منصوری قصد دارد فقط سه عدد از این مدل های فورد GT بازسازی شده را تولید کند، پس احتمال اینکه یکی از آن ها را در خیابان ها ببینیم خیلی کم است.

10 شهریور 1399
تعداد: (34)