80 زخمی در پی 3 انفجار پی در پی بغداد

منابع پزشکی و امنیتی عراق اعلام کردند، دست کم شش تن در جریان سه انفجار هم زمان در محله های مختلف بغداد جان خود را از دست دادند.

80 زخمی در پی 3 انفجار پی در پی بغداد

به نقل از سایت شبکه الجزیره، این حملات در حالی اتفاق افتاده که هنوز هیچ گروهی مسؤولیت آنها را برعهده نگرفته است و عراق نیز از دو ماه پیش صحنه اعتراضات مردمی است.

خبرگزاری آناتولی به نقل از یک مقام پلیس گزارش داد، انفجارها به طور متعاقب در مناطق البیاع (جنوب غرب)، البلدیات (شرق) و الشعب (شمال شرق) بغداد رخ دادند.

وی اضافه نمود: این انفجارها به واسطه دو موتورسیکلت بمب گذاری شده و یک بمب رخ داد که تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت.

این در حالی است که در میان بلند شدن دودی سیاه در شهرهای جنوبی عراق در پی آتش زدن تایرها با هدف بستن مسیرها و پل های اصلی سه تظاهرکننده در کربلا و مرکز بغداد کشته شدند.

از طرفی بیش از 80 نیروی امنیتی عراق در جریان تظاهرات استان المثنی در جنوب عراق زخمی شدند.

استاندار المثنی نیز امروز (چهارشنبه) و فردا را به منظور ممانعت از هرگونه حمله به تاسیسات دولتی و حفظ صلح داخلی تعطیل رسمی گفت، استاندار ذی قار نیز دو روز تعطیل رسمی اعلام نموده است.

در بابل دیگر استان جنوبی عراق نیز هشت تظاهرکننده توسط نیروهای ضد شورش بازداشت شدند، تظاهرکنندگان ساختمان نیروهای ضد شورش در محله الصحه را برای آزادی آنها محاصره کردند.

پنج تظاهرکننده نیز در نجف واقع در جنوب غرب عراق زخمی شدند. نیروهای امنیتی مسیرهای خارجی شهر را بسته و اجازه عبور افراد غیر از ساکنان نجف را به این استان ندادند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،وقوع انفجار در مرکز پایتخت عراق

منبع: ایران آنلاین

به "80 زخمی در پی 3 انفجار پی در پی بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 زخمی در پی 3 انفجار پی در پی بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید