یار مهربان گرمابخش گرمخانه های سنندج شد

به گزارش وبلاگ ژینو، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در کردستان، رئیس گروه فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ویژه برنامه اهدای کتاب به گرمخانه های سطح شهر سنندج که با حضور رئیس کمسیون فرهنگی شورای اسلامی و جمعی از فعالان فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان مجموعه کتاب هایی به تعداد 400 جلد به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان اقشار مختلف مردم و کاهش آسیب های اجتماعی به دو گرم خانه سطح شهر سنندج اهدا کرد.

یار مهربان گرمابخش گرمخانه های سنندج شد

عیسی فلاحی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش فرهنگی، موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود، افزود: هر چقدر برای فعالیت های فرهنگی به ویژه تشویق و ترغیب مردم به کتاب خوانی و همچنین فراهم کردن شرایط آسان برای دسترسی به کتاب و محصولات فرهنگی تلاش شود، بدون شک آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق و... کاهش پیدا می کند.

وی با اشاره به اعلام آمادگی این اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در اهدای کتاب به چنین مکان هایی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در سطح جامعه بیان کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تجهیز اماکن عمومی به کتابخانه و همچنین ترغیب اقشار مختلف جامعه به کتابخوانی یکی از راهکارهای مقابله با آسیب های اجتماعی است.

رئیس گروه فرهنگی و رسانه ای در خصوص برنامه ها و فعالیت های حوزه کتاب نیز گفت: برگزاری نمایشگاه های کتاب به صورت مجازی، طرح های فصلی (بهارانه، تابستانه، پاییزانه و زمستانه کتاب) و خرید کتاب با تخفیف ویژه با همکاری کتابفروشی های سطح استان، اهدای کتاب به مناطق حاشیه شهر با همکاری دفاتر تسهیلگری، برگزاری مسابقات کتابخوانی و اجرای طرح شنبه ها با کتاب در کانون های فرهنگی هنری مساجد سطح استان و برگزاری جشنواره های متعدد در راستای تجلیل و قدردانی از مروجان کتاب و کتابخوانی از جمله فعالیت های قابل توجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در جهت ترویج کتاب و کتابخوانی در سطح استان است.

فلاحی در خصوص همکاری انجمن های و موسسات فرهنگی و هنری بیان نمود: از آنجایی که برنامه های ترویجی کتابخوانی با همکاری تشکل ها و انجمن های مردم نهاد تاثیرگذاری بیشتری دارد، همراهی و همکاری این اداره کل با انجمن ها و موسسات فرهنگی حوزه کتاب از اولویت های ما است و بر همین اساس برنامه اهدای کتاب به گرم خانه های سطح شهر سنندج با همکاری موسسه فرهنگی زانیاران کتاب اجرا و هدف گذاری شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر سنندج نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: اقدامات فرهنگی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی باید در اولویت فعالیت تمامی دستگاه ها و موسسه های فرهنگی و هنری قرار گیرد.

سیف الله رضایی افزود: خوشبختانه شهرداری امسال با توجه به شرایط بد کرونایی با راه اندازی دو گرمخانه در سطح شهر گام مهمی در جهت حمایت از افراد کارتن خواب و بی سرپناه برداشت.

وی با بیان اینکه حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و اقدامات فرهنگی در این راستا بسیار حائز اهمیت است، افزود: شهرداری و شورا با تمام توان در جهت اجرای اقدامات فرهنگی و حمایت از این افراد اقدام می نمایند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر سنندج با تقدیر از بانیان این برنامه های فرهنگی گفت: پس از طرح ایده موسسه فرهنگی و هنری زانیاران کتاب یار سنندج مبنی بر تجهیز گرمخانه ها به کتابخانه، تمهیدات لازم در این خصوص صورت گرفت و امروز شاهد اهدایی 400 جلد کتاب به دو گرمخانه سنندج بودیم.

رضایی یادآوری کرد: بیش از 100 نفر افراد کارتن خواب شبانه در این دو گرمخانه اسکان داده می شوند که در راستای پرکردن اوقات فراغت این افراد این دو گرمخانه به کتابخانه تجهیز شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "یار مهربان گرمابخش گرمخانه های سنندج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یار مهربان گرمابخش گرمخانه های سنندج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید