کلیسای فرومونستر زوریخ با برج ساعتی سبز رنگ، عکس

به گزارش وبلاگ ژینو، کلیسای فرومونستر (Fraumünster) در بخش غربی رود لیمات (Limmat) قرار گرفته و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر زوریخ در سوئیس به حساب می آید. قدمت این کلیسا به قرن 9 میلادی برمی گردد و در سمت مخالف کلیسا گروس مونستر (Grossmünster) قرار گرفته است و برج ساعت سبز رنگ آن از دور نیز قابل مشاهده بوده و این بنا را از ساختمان های اطرافش متمایز می کند.

کلیسای فرومونستر زوریخ با برج ساعتی سبز رنگ، عکس

گاهی کلیسای فرومونستر را به اشتباه، کلیسای بانوی ما می نامند؛ اما در اصل این کلیسا در زبان انگلیسی به کلیسای زنان ترجمه می شود و دلیل آن این است که لوئی ژرمن در سال 853، دستور داد تا کلیسایی بزرگ برای دخترش هیلدگارد (Hildegard) در محل فعلی کلیسای فرومونستر بسازند و بعد از آن، بعضی از خانم های اشراف زاده اروپا تا قرن 13 در این مکان زندگی می کردند؛ تا اینکه به جای کلیسای قبلی، کلیسای فرومونستر را ساختند و تغییراتی نیز در معماری آن به وجود آوردند.

بیشتر گردشگران برای تماشای پنجره های شیشه ای رنگارنگ کلیسای فرومونستر به این مکان می آیند که با دقت و ظرافت بالایی طراحی شده اند.

مجموعه 5 پنجره زیبا و بزرگ محل گروه کر که جزو آثار معروف این کلیسا به شمار می فرایند، ساخته مارک شاگال (Marc Chagall) در سال 1960 هستند که داستان های مذهبی و مربوط به مسیحیت را به تصویر می کشند و از چپ به راست، عروج الیاس به بهشت، یعقوب، صحنه هایی از زندگی مسیح، فرشته ای در حال دمیدن در صور و موسی را نشان می دهند که زیبایی شان در صبح و زیر نور خورشید چندین برابر می شود. از شواهد امر اینطور برمی آید که ظاهراً شاگال عمداً از رنگ آبی و سبز به عنوان رنگ زمین و زرد و قرمز به عنوان نماد بهشت استفاده کرده است.

پنجره هِونلی پارادایس (The Heavenly Paradise) جناح شمالی آن را نیز آگوستو جاکومِتی (Augusto Giacometti) در سال 1945 ساخته که از اقوام هنرمند معروف سوئیسی، یعنی آلبرتو جاکومتی محسوب می شود. شاید اگر این اثر در کنار آثار حیرت انگیز شاگال قرار نداشت، توجه بیشتری را به سمت خودش جلب می کرد.

همچنین دیوارنگاری های دیدنی بخش راهبه خانه این کلیسا، کار پاول بودمر (Paul Bodmer) هستند که افسانه چگونگی تأسیس این کلیسا و تصویر قدیسان شهر زوریخ را به نمایش می گذارند. محراب سبک رمانسک و طاق گنبد شکل جناح آن، از جمله موارد تماشایی دیگر این کلیسا به حساب می آیند. محل سرایندگان آن که به سبک رمانسک ساخته شده، درعین سادگی، طراحی شیک و زیبایی دارد.

بخش سردابه های این کلیسا را در قرن 9 کشف کرده بودند و بعد از آخرین بازسازی اش در سال 1900، درِ آن را بستند و در نهایت در سال 2016، آن را به نمایش عموم گذاشتند. بازدیدکنندگان می توانند از نمایشگاه های مربوط به دوره اصلاحات در زوریخ، معماری و تاریخ محلی دیدن کنند و متوجه شوند که چگونه این کلیسا از ظاهر رمانسک اولیه اش به معماری گوتیک که امروزه می بینید درآمده است.

سالانه بیش از 500,000 نفر از این کلیسا بازدید می کنند و گروه هایی که تعدادشان بیشتر از 60 نفر است باید از قبل با آن ها هماهنگ باشند. برای رفتن به کلیسای فرومونستر، در زمستان از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر، اما در فصل های دیگر تا 5 و 6 عصر وقت دارید تا خودتان را به آنجا برسانید. علاوه بر کلیسا سنت پیتر و گروس مونستر، کلیسای فرومونستر نیز یکی از مهم ترین کلیساهای زوریخ به شمار می رود و هر 3 کلیسا فاصله کمی از هم دارند و می توانید در یک روز از آن ها بازدید کنید.

منبع: گردشبان

به "کلیسای فرومونستر زوریخ با برج ساعتی سبز رنگ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای فرومونستر زوریخ با برج ساعتی سبز رنگ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید