پیغام تسلیت رییس سازمان محیط زیست به مناسبت درگذشت زنده یاد بسکی

به گزارش وبلاگ ژینو، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی ضمن تسلیت درگذشت مرحوم غلامعلی بسکی، او را انسانی دارای صراحت، صداقت در عمل و تعهد و دردمندی نسبت به جامعه توصیف کرد.

پیغام تسلیت رییس سازمان محیط زیست به مناسبت درگذشت زنده یاد بسکی

به گزارش ایسنا، در متن پیغام عیسی کلانتری آمده است: بی تردید، اندیشه و کوشش خدمتگزاران صدیق کشور هیچگاه از یاد نخواهد رفت و آثارش بر صفحات زرین تاریخ ایران به یادگار خواهد ماند. لیکن مشیت الهی بر این تعلق گرفته که بهار زندگی را خزانی باشد و این شاخصترین تفسیر فلسفه آفرینش و یگانه راز جاودانگی است. زنده یاد دکتر غلامعلی بسکی از پیشکسوتان نیک اندیش حفظ طبیعت و محیط زیست در کشور بوده است و بسیاری از علما و استادان عنوان پدر طبیعت ایران را در توصیف او به کار می بردند.

صراحت، صداقت در عمل، تعهد و دردمندی نسبت به جامعه از ویژگی های شاخص ایشان بود. او شیفته خدمت بود و تمام کوشش خود را برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست صرف کرد. از زحمات طاقت فرسا نمی آسود و همه از نیکوکاری و خیرات خدماتش برخوردار بودند. وی در طول حیات پر برکت خود بنیادی جهانی را با عنوان مکتب حرمت حیات با هدف حفظ محیط زیست راه اندازی کرد. تأسیس بیمارستان، مدرسه تیزهوشان برای اهل روستا، خانه ریاضی و بسیاری از دستاوردهای گرانسنگ او در جای جای کشور از یادگارهای جاودان او خواهد بود.

اینجانب به نمایندگی از جانب خانواده بزرگ سازمان حفاظت محیط زیست کشور، این ضایعه بزرگ و جبران ناپذیر را به خانواده گرامی ایشان، جامعه علمی کشور و تمامی ارادتمندان این استاد ارجمند تسلیت و تعزیت عرض نموده، برای آن مرحوم غفران الهی و علوّ درجات و برای بازماندگان، صبر جمیل و اجر جزیل از ایزد منان آرزومندم.

در سرانجام پیغام کلانتری آمده است: خداوندا! او اکنون در جوار رحمت تو است. به پاس خدمات ارزنده و خیراندیشانه اش او را با لطف و عنایت خویش پذیرا باش و با نیکان و مقّربان درگاهت محشور گردان. همانا تو بهترین پاداش دهندگان هستی. زنده یاد دکتر بسکی با کوشش خستگی ناپذیر به مقصد رسید اما راستا و مقصودش برای ما سبزاندیشان منابع طبیعی و محیط زیست کشور همچنان ادامه خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیغام تسلیت رییس سازمان محیط زیست به مناسبت درگذشت زنده یاد بسکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام تسلیت رییس سازمان محیط زیست به مناسبت درگذشت زنده یاد بسکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید