پاسخ متقابل چین به جنگ تعرفه ای آمریکا، وضع تعرفه 60 میلیارد دلاری

به گزارش وبلاگ ژینو، چین بیان کرد در پاسخ به اعمال تعرفه جدید آمریکا بر کالاهای وارداتی از این کشور، بر 60 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی آمریکا تعرفه وضع نموده است.

پاسخ متقابل چین به جنگ تعرفه ای آمریکا، وضع تعرفه 60 میلیارد دلاری

به گزارش وبلاگ ژینو به نقل از سی بی اس، وزارت دارایی چین اظهار داشت بر 5207 محصول وارداتی آمریکایی تعرفه اضافی 5 یا 10 درصدی وضع نموده است. در لیست منتشر گردیده توسط این وزارتخانه نام محصولاتی همچون قهوه، عسل و مواد شیمیایی دیده می گردد. به گفته این وزارتخانه، اقدام چین در پاسخ به یک جانبه گرایی و حمایت گرایی افراطی آمریکا انجام می گردد.

پیشتر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر 200 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین تعرفه وضع نموده بود. وی تهدید نموده است در صورت تامین نشدن خواسته هایش بر 267 میلیارد دلار دیگر از کالاهای وارداتی به آمریکا تعرفه وضع کند.

دور جدید جنگ تعرفه ای چین و آمریکا پس از آن صورت می گیرد که در ابتدای سال جاری آمریکا بر 50 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین تعرفه وضع نموده بود. آمریکا تاکنون بر نیمی از کالاهای وارداتی از چین تعرفه بیشتر وضع نموده است.

ترامپ ادعا نموده است وزارت خزانه داری آمریکا به این نتیجه رسیده است که چین با اتخاذ سیاست های ناعادلانه، حقوق معنوی شرکت های آمریکایی را نادیده گرفته است.

این اقدام آمریکا در حالی صورت گرفت که تنها چند روز پیش از اعمال تعرفه ها، این کشور از مقامات چینی برای از سرگیری مذاکرات تجاری دعوت نموده بود و چینی ها نیز دعوت آمریکا را پذیرفته بودند.

با تور چین ما بهترین سفر را تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پاسخ متقابل چین به جنگ تعرفه ای آمریکا، وضع تعرفه 60 میلیارد دلاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ متقابل چین به جنگ تعرفه ای آمریکا، وضع تعرفه 60 میلیارد دلاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید