هیچ کلامی از ابتهاج نباید برای نسل امروز و فردا نامکتوب باقی بماند

به گزارش وبلاگ ژینو، محمدرضا شفیعی کدکنی، شاعر پیشکسوت و استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران، گفت: هیچ کلامی از هوشنگ ابتهاج نباید برای نسل امروز و فردا، نامکتوب باقی بماند.

هیچ کلامی از ابتهاج نباید برای نسل امروز و فردا نامکتوب باقی بماند

به گزارش خبرگزاری ایبنا در سمنان، محمدرضا شفیعی کدکنی، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران در انجمن ادبی شاهرود با بیان اینکه هر اقدامی در حوزه گسترش فرهنگ ملی دارای اثری جاودانه است، گفت: هر اثر ادبی همانند موج اقیانوس تاثیر عمیق در فرهنگ ما خواهد داشت.

وی اضافه نمود: برگزاری تئاتر نظیر همین گروه توانمندان بچه های باران در شاهرود شاید با نگاه خودمان مهم تلقی نشود اما قطعاً در فرهنگ ملی همانند موج اقیانوس تأثیر عمیق خود را خواهد گذاشت.

این استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران اضافه نمود: لذتی که از عارفان نامی ایران کسب کردم، بسیار عمیق بوده است؛ به نحوی که از مطالعه بایزید بسطامی و شیخ ابوالحسن خرقانی نیروی التزادی از عالم معنوی و سلوک دریافت کردم و چه لذتی بالاتر و چه کشف و شهودی از این ارزشمندتر که یک انسان بتواند از عالم معنویت کسب کند.

شفیعی کدکنی در پاسخ به پرسشی پیرامون کتاب پیر پرنیان اندیش (در صحبت سایه) هوشنگ ابتهاج نیز گفت: هیچ کلامی از هوشنگ ابتهاج نباید نامکتوب برای نسل امروز و فردا باقی بماند. در خصوص هوشنگ ابتهاج در کتاب خاطراتشان نیز نقل شد که دو جوان بااستعداد باهوش به منزل ایشان رفتند و وی را به پاسخ واداشتند.

وی در ادامه گفت: اگر ایشان در حق استاد بزرگی، کمتر صحبت یا در خصوص کسی بیشتر نظر ابراز کردند دلیل خاصی نمی تواند داشته باشد، به فضایی که پرسش انجام گرفته است بستگی دارد لذا ابتهاج را از جوانی می شناسم و خیلی از شعر ایشان لذت می برم.

منبع: همشهری آنلاین

به "هیچ کلامی از ابتهاج نباید برای نسل امروز و فردا نامکتوب باقی بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ کلامی از ابتهاج نباید برای نسل امروز و فردا نامکتوب باقی بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید