هند: تحریم ها برطرف گردد، واردات نفت ایران را از سر می گیریم

به گزارش وبلاگ ژینو، تهران (پانا) - یک رسانه هندی به نقل از مقام ارشد دولت این کشور اطلاع داد که دهلی نو برای از سرگیری خرید نفت از تهران به محض برداشته شدن تحریم های واشنگتن آماده است.

هند: تحریم ها برطرف گردد، واردات نفت ایران را از سر می گیریم

به گزارش فارس، روزنامه هندی اکونومیک تایمز گزارش داد، به محض برداشته شدن تحریم های آمریکا علیه ایران، دهلی نو واردات نفت از تهران را از سر خواهد گرفت؛ این موضوع (احیای خرید نفت از ایران) به هند برای متنوع سازی فروشندگان نفتی یاری می نماید.

یک مقام ارشد دولت هند که نخواست نامش فاش گردد، منبع این گزارش روزنامه اکونومیک تایمز است.

هند در اواسط سال 2019 به دنبال اقدام غیرقانونی دولت وقت آمریکا به ریاست جمهوری دونالد ترامپ در خروج از برجام و اعمال تحریم ها، خرید نفت از ایران را متوقف کرد.

مقام ارشد هندی به اکونومیک تایمز گفت: به محض اینکه تحریم ها برداشته شوند، ما می توانیم به سمت احیای واردات نفت از ایران برویم.

بنا بر گفته این مقام دولت هند، پالایشگاه های هندی کار مقدماتی را شروع نموده اند و می توانند به محض برداشته شدن تحریم های (ایران)، به سرعت وارد توافقات شوندز

وی اضافه نمود: ما در حال حاضر الگویی برای شرایط تجاری داریم و می توانیم در لحظه هموار شدن (جهت) ایران برای صدور نفت، به سرعت قراردادهایی را منعقد کنیم.

طبق گزارش اکونومیک تایمز، بعد از قطع صدور نفت ایران به هند، رتبه اول تا پنجم فروش نفت به هند در سال های 2020 و 2021، در اختیار عراق، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، نیجریه و ایالات متحده آمریکا قرار داشته است. تا قبل از اقدام دهلی نو در توقف خرید نفت تهران تحت فشارهای واشنگتن، هند دومین مشتری نفت ایران بود و 85 درصد از نیازهای نفتی خود را از ایران وارد می کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هند: تحریم ها برطرف گردد، واردات نفت ایران را از سر می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند: تحریم ها برطرف گردد، واردات نفت ایران را از سر می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید