همکاری کامل پلیس و سامانه سیمفا

به گزارش وبلاگ ژینو، مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور گفت: ما بر اساس احتیاج هر موقع دوربین های شهر تهران استعلام بگیرند، پاسخ خواهیم داد و مجموعه پلیس و سامانه سیمفا همکاری خود را در این باره داشتند.

همکاری کامل پلیس و سامانه سیمفا

به گزارش وبلاگ ژینو، سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور درباره اینکه چرا اطلاعات سازمان یکپارچه معاینه فنی کشور (سیمفا) در اختیار شهرداری تهران قرار نمی گیرد، گفت: این اطلاعات را شهرداری تهران برای اجرای طرح LEZ احتیاج دارد که خودروهای فاقد معاینه فنی، کاربراتوری و فرسوده را در این محدوده شناسایی و اعمال قانون کند.

مدیر اجرایی معاینه فنی گفت: دوربین های سطح شهر پلاک خودروها را برداشت می نمایند و از سامانه سیمفا استعلام می گیرند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور گفت: برای شهرداری تهران متاسفم که عاجز از کنترل و کاهش آلودگی هوا شده و با این شیوه فرار رو به جلو می نماید و وقتی قادر و توان کنترل و کاهش آلایندگی هوا را ندارند نباید دستگاه های دیگر را متهم نمایند.

قیصر اضافه نمود: دوربین های سطح شهر تهران از ابتدای سال جاری تا کنون 416 میلیون بار از سیمفا استعلام گرفتند و با این استعلام هایی که از پلیس و این سامانه دریافت نموده ایم چه رفتاری انجام داده اید؟

وی توضیح داد: 393 میلیون استعلام معین می کرد که این تعداد خودرو دارای معاینه فنی هستند ولی 23 میلیون خودروی معین شده فاقد معاینه فنی بودند آیا این خودروها اعمال قانون شده اند و آیا این تعداد جریمه اعمال شده است؟ در صورتی که این اقدام باید در راستای کاهش آلودگی هوا انجام گردد.

مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور خطاب به شهرداری تهران گفت: چه اقداماتی را برای کاهش آلودگی هوا به درستی به پایان رسانده اید؟از 23 میلیون خودروی فاقد معاینه فنی بر اساس استعلام های سیمفا 10 میلیون خودرو کاربراتوری و فرسوده بودند که باید از چرخه تردد خارج شوند.

قیصر گفت: بر اساس قانون باید خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه 50 هزار تومان جریمه شوند و مبالغ این جریمه ها در راستای توسعه حمل و نقل عمومی هزینه گردد. حال آیا این تعداد خودروها اعمال قانون شده اند؟

وی گفت: روزانه یک میلیون و 600 هزار استعلام به شهرداری تهران پاسخ داده ایم و قرار نیست کل دیتای پلیس و سیمفا در اختیار شهرداری تهران باشد و با آن کار تجاری انجام دهند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور یادآور شد: ما بر اساس احتیاج هر موقع دوربین های شهر تهران استعلام بگیرند، پاسخ خواهیم داد و مجموعه پلیس و سامانه سیمفا همکاری خود را در این خصوص داشتند.

بر اساس گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور، قیصر تاکید نمود: سال گذشته هم 222 میلیون استعلام خودرو از سامانه سیمفا گرفته شد که 17 میلیون استعلام خودرو فاقد معاینه فنی بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "همکاری کامل پلیس و سامانه سیمفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری کامل پلیس و سامانه سیمفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید