همه افراد نبوغ پنهانی دارند؛ شما هم از این لیست نبوغ خود را انتخاب کنید!

به گزارش وبلاگ ژینو، مردم اغلب وقتی کارم را می بینند؛ به من می گویند: تو یک نابغه ای و من پاسخ می دهم: بسیار متشکرم، اما آنچه واقعا شاهد آن هستید؛ استفاده از نبوغ خودم است.

همه افراد نبوغ پنهانی دارند؛ شما هم از این لیست نبوغ خود را انتخاب کنید!

نبوغ من کاوشگر بینش ها است. به این معنی که می توانم به راحتی و با سرعت الگوهای داده های رفتاری انسان را شناسایی کنم؛ بینش هایی را ترسیم نموده و اقداماتی پیشنهاد کنم.

اگر هنوز این موضوع را نمی دانید؛ شما هم یک نبوغ دارید. چند بار مردم به شما گفتند که فکر می نمایند در آن چیز برترین هستید؟ احتمالا خیلی زیاد.

اما مسئله ای در این جا وجود دارد؛ مردم اغلب درباره نتیجه کار شما اظهارنظر می نمایند. مثلا می گویند: واو، تو واقعا سریع این مشکل را حل کردی! نه روش منحصربه فرد کار شما و به دست آوردن این نتایج.

شناختن خودتان می تواند کمی پیچیده و گیج نماینده باشد. هر یک از شما دارای استعداد و نبوغی هستید که باید کشف کنید. من همواره به مشتریانم یاری می کنم تا نامی برای نبوغ خود پیدا نمایند؛ تفکر یا روش حل مسئله که در آن برترین هستند. این نبوغ را یک ابزار ارزشمند ببینید که نه تنها به شما یادآوری می نماید در چه چیزی شگفت انگیز هستید؛ بلکه مهم تر از آن، می توانید برای آموزش دیگران بهره ببرید.

این نبوغ یا ابزار در هنگام جست وجوی کار تازه، کارهای تیمی، شبکه سازی و ارائه محصول و خدمات به مردم بسیار مفید است. در اینجا یک روش آسان برای نام گذاری نبوغ شما وجود دارد.

نبوغ خود را نام گذاری کنید

ابتدا، زمان هایی که پیروز شدید یک مشکل را حل کنید یا فکری به فکر تان خطور نموده که مسئله ای را حل می نماید یا می تواند ایده بسیار خوبی در کارتان باشد؛ و از آن لذت برده و احساس پیروزیت می کنید و انرژی ده است؛ مشغول یادداشت برداری شوید. به جست وجوی الگوها بپردازید و اینکه چه چیزی شما را این قدر مسرور نموده است و چگونه آن را انجام دادید.

بعد، براساس لیست زیر نبوغ خود را نام گذاری کنید. ما این نبوغ ها را به شش دسته تقسیم کردیم. براساس تجربیات ما، بیشتر مردم در یکی از این دسته ها قرار می گیرند. اگر در هیچ یک از دسته های زیر قرار نگرفتید؛ می توانید یک نام آزادانه برای نبوغ خود انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید قرار است زبان و این نام، برای شما الهام بخش باشد و بتوانید به وسیله آن، نبوغ خود را به اطلاع دیگران برسانید یا به اشتراک بگذارید. بارها و بارها از این نام بهره ببرید تا مطمئن شوید توصیف کاملی از برترین کارهایی است که انجام می دهید. می توانید به مرور زمان نام نبوغ خود را اصلاح کنید تا مطمئن شوید که کاملا مناسب و برازنده شما است.

ایجاد فرآیند: کارکرد بهتر همه چیز

حل مسئله با نظم دهی و مرتب سازی: شما با ایجاد نظم در شرایط آشفته پیشرفت می کنید.

توسعه دهنده ایده آل فرآیند: شما به راحتی می توانید فرآیندهایی ایجاد کنید که در شرایط نابسامان نظم ایجاد می نمایند.

استراتژیست بهبوددهنده: شما به طور مداوم در پی راه هایی برای بهبود فرآیندها، افراد و ساده سازی کارها هستید.

استراتژیست خوب به عظیم: شما با تبدیل یک فرآیند موجود یا عملکرد تجاری از خوب به عالی، به چالش کشیده می شوید.

بینش: بازتعریف دنیا

بینش شکستن سد: چالش شما تفکر خارج از چارچوب و عرف یا ایده های متعارف است.

کاوشگر فرصت: شما با یک منظره و ایده عظیم شروع می کنید؛ با کشف فرصت های مناسب در شرایط های خلاقانه ای برای شروع به تغییر و اصلاح قرار می گیرید.

معمار احتمالات: شما در برخورد به مسائل به ظاهر غیرممکن، دنبال یافتن روش ها یا ساختن روش هایی برای حل نادر و غیرمتعارف مشکل هستید.

استراتژیست بینش: شما مردم را گرد هم می آورید تا به آن ها بینش و منظره بدهید و بتوانند یک حرکت عظیم را شروع نمایند. سپس، دنبال راهی روشن برای چگونه انجام آن هستید.

استراتژیست: ایجاد راستا

استراتژیست کارآمدی: شما با آنالیز مسائل از هر زاویه و ایجاد روش های بهتر و کارآمدتر برای رسیدن به هدف نهایی خودتان را به چالش می کشید.

استراتژیست افراد: شما توانایی ذاتی برقراری ارتباط با مردم، رفع کردن نیازهای آن ها با ارائه راه چاره های مناسب را دارید.

استراتژیست امکان: شما با عظیم فکر کردن و ایجاد تصویری زیبا از چیزی اساسی که تا کنون هرگز نبوده و به آن فکر نشده است؛ به چالش کشیده می شوید.

استراتژیست نتایج: هنگامی که هدفی برای دستیابی به پیشرفتی مشخص می گردد؛ مراقب هستید مداوم نتایج بهتری حاصل گردد.

ترکیب: جمع کردن افراد و ایده ها با هم

استراتژیست همکاری: قدرت گردآوری مردم برای حل مسئله ای را دارید.

تشخیص گر مشکل و حل نماینده: شما برای درک کل یک مسئله و سناریو سوال می کنید و دنبال یک راه چاره واضح و عملی هستید.

ایده پرداز بینا: مسائل را کالبدشکافی نموده و سپس دنبال راه چاره های خلاقانه زیادی برای بهبود یا حرکت رو به جلو هستید.

کارشناس تجزیه و تحلیل: شما با فرآیند جمع آوری چندین مفهوم برای تشکیل یک فرضیه یا راه چاره پیش می روید.

تسریع: آتش زدن فرصت ها

تسریع اتصالات: با برقرار کردن اتصال های مختلف می توانید مسائل را حل و فصل کنید.

حل نماینده مسائل در فشار و بحران: شما با حل مسائلی که در بحران ها اتفاق می افتد؛ به چالش کشیده می شوید. همه زوایای یک مشکل در شرایط بحرانی را آنالیز نموده و به سوی متعادل تر پیش می روید.

هوادار اجتماعی: به تصمیمات خود خوب فکر می کنید و شرایط افراد را در نظر می گیرید. شما ذاتا به این فکر می کنید که همه چیز چگونه روی مردم تاثیرگذار است.

افزایش دهنده کارایی تیمی: شما در حل مسائل تیمی که راه چاره واضحی ندارند؛ استثنایی هستید.

سازندگی: ایده ها و ساختارها

معمار نتایچ خلاق: کاملا در یک مسئله و مشکل فرو رفته؛ درگیر آن شده و به نتیجه غیرمتعارفی می رسید.

سازنده تجربه: شما درگیر ایجاد یک تجربه حسی مانند یک رویداد (در مقابل یک محصول قابل لمس) هستید.

بازآفرین نوآور: شما با جداسازی یک چیز و بازسازی آن به نتایج بهتری دست پیدا می کنید.

معمار زبان و ایده: هنگامی به ایده تازهی می رسید؛ هیچ کس قبلا به آن فکر ننموده یا کلماتی مجذوب نماینده استفاده می کنید که کمتر شنیده شدند.

پس از یافتن نامی برای نبوغ خود، شروع به استفاده از آن کنید. با دیگران به اشتراک بگذارید و بازخوردها را بگیرید. از این نام انرژی بگیرید و سرگرم شوید و لذت ببرید!

منبع: یک پزشک

به "همه افراد نبوغ پنهانی دارند؛ شما هم از این لیست نبوغ خود را انتخاب کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه افراد نبوغ پنهانی دارند؛ شما هم از این لیست نبوغ خود را انتخاب کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید