موزه کشاورزی جنوب کرمان در جیرفت راه اندازی می شود

به گزارش وبلاگ ژینو، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از راه اندازی موزه کشاورزی جنوب این استان در شهر جیرفت خبر داد.

موزه کشاورزی جنوب کرمان در جیرفت راه اندازی می شود

به گزارش وبلاگ ژینو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی این استان، در نشست مشترک با رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان، شهردار و اعضاء شورای شهر جیرفت، در محل سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان، اضافه نمود: موزه کشاورزی جنوب استان کرمان در جیرفت توسط سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان و با همکاری سازمانها و نهادهای مرتبط راه اندازی می شود.

او با اشاره به اینکه جیرفت از قطب های کشاورزی استان کرمان و ایران محسوب می شود، اظهار کرد: منطقه جیرفت سابقه تاریخی در حوزه کشاورزی دارد.

فرخی، خواهان همکاری همه دستگاهها و نهادها برای راه اندازی موزه کشاورزی در شهر جیرفت شد و شرح داد: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان نیز تمام تلاش خود را در جهت تسریع در راه اندازی این موزه به عمل خواهد آورد.

او با بیان اینکه جنوب استان کرمان ظرفیت راه اندازی موزه در سایر حوزه ها را نیز دارد، تاکید کرد: نباید نحوه فعالیت نسل های گذشته در حوزه های مختلف از قبیل کشاورزی، صنعت، معدن و حتی عشایری به فراموشی سپرده شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه موزه می تواند اقدامات و فعالیت های نسل های گذشته در حوزه های مختلف را ثبت و نگهداری کند، شرح داد: این حق نسل آینده است که از نحوه زندگی و یا کسب و کار نسل های گذشته خود آگاه شود.

او با تاکید بر اینکه کارگروهی متشکل از نمایندگان میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی جنوب و شهرداری جیرفت برای بررسی مراحل راه اندازی موزه کشاورزی جنوب استان کرمان تشکیل شده است، اظهار داشت: درکنار این موزه بازارچه عرضه و معرفی محصولات کشاورزی منطقه نیز راه اندازی می شود.

منبع: میراث آریا

به "موزه کشاورزی جنوب کرمان در جیرفت راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه کشاورزی جنوب کرمان در جیرفت راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید