مطهری: مردم باید کار کنند و به دولت پول بدهند ، معنی ندارد به مردم سالم یارانه بدهیم

به گزارش وبلاگ ژینو، علی مطهری گفت: پرداخت یارانه خلاف اقتصاد مقاومتی است. معنی ندارد آخر ماه دولت به مردم پول بدهد، مردم باید کار کنند و به دولت پول دهند نه اینکه آخر ماه دست شان دراز باشد که دولت چیزی به آنها بدهد. یارانه باید به اقشار ناتوان و کسانی که مشکل دارند و قدرت کار ندارند پرداخت شود، معنی ندارد به مردم سالم یارانه بدهیم.

مطهری: مردم باید کار کنند و به دولت پول بدهند ، معنی ندارد به مردم سالم یارانه بدهیم

عصر ایران نوشت: علی مطهری کننده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در مورد چگونگی پرداخت یارانه در کشور گفت: معتقدم یارانه باید فقط به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی، زنان بی سرپرست واقشاری که در این سطح هستند پرداخت شود و یارانه دیگران قطع شود.

وی ادامه داد: خیلی از افرادی که یارانه دریافت می کنند نیازمند نیستند و دولت باید با قاطعیت نسبت به قطع یارانه این افراد اقدام کند. دولت در حال حاضر با کمبود بودجه روبرو است و باید از این راه بودجه ای را تامین کند تا کمکی برای معیشت مردم باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی در مورد پاسخ به این سوال که قشر کارمند و کارگر هم تا حدودی به این یارانه نیاز دارند و اگر قرار باشد یارانه فقط به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی پرداخت شود تکلیف این افراد چه خواهد شد گفت: این یارانه مبلغی نیست که بگویم این اقشار خیلی به آن محتاج باشند، این یارانه فقط باید به همان اقشاری که ناتوان هستند پرداخت شود

مطهری با بیان اینکه پرداخت یارانه به همه مردم کار خوبی نیست، گفت: دولت باید زودتر از اینها نسبت به حذف یارانه ها اقدام می کرد، هربار از ترس انتخابات عقب نشینی کردند و این درست نیست.

این کننده مجلس اضافه کرد: پرداخت یارانه خلاف اقتصاد مقاومتی است. معنی ندارد آخر ماه دولت به مردم پول بدهد، مردم باید کار کنند و به دولت پول دهند نه اینکه آخر ماه دست شان دراز باشد که دولت چیزی به آنها بدهد. یارانه باید به اقشار ناتوان و کسانی که مشکل دارند و قدرت کار ندارند پرداخت شود، معنی ندارد به مردم سالم یارانه بدهیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد یارانه های پنهان نیز گفت: قیمت حامل های انرژی باید از سال های قبل افزایش پیدا می کرد، متاسفانه دولت به موقع این کارها را انجام نداد و الان چون مردم در شرایط سخت اقتصادی هستند اجرا آن مشکل است.

وی اضافه کرد: اگر از همان ابتدای دولت دهم و یا یازدهم قیمت حامل های انرژی آزاد می شد بهتر بود. در لایحه بودجه 98نیز این پیشنهاد را دادم اما مجلس موافقت نکرد و بیش تر ملاحظات سیاسی مطرح است که زیر بار این موضوع نمی روند یعنی هم مجلس و هم دولت ملاحظات سیاسی دارند واین خوب نیست چراکه ما باید مصلحت مردم را ملاک تصمیم گیری هایمان قرار دهیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "مطهری: مردم باید کار کنند و به دولت پول بدهند ، معنی ندارد به مردم سالم یارانه بدهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطهری: مردم باید کار کنند و به دولت پول بدهند ، معنی ندارد به مردم سالم یارانه بدهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید