مجموعه عکس سگ هاسکی و معرفی این نژاد سگ

به گزارش وبلاگ ژینو، هاسکی یکی از نژاد هایی است که هواداران خاص خود را دارد. سگ هاسکی بسیار بازیگوش و بامحبت است. این نژاد به عنوان سگ های سورتمه کش مورد استفاده قرار می گیرند.

مجموعه عکس سگ هاسکی و معرفی این نژاد سگ

نژاد سگ ها متفاوت است. هاسکی یکی از نژاد هایی است که هواداران خاص خود را دارد. سگ هاسکی بسیار بازیگوش و بامحبت است. این نژاد به عنوان سگ های سورتمه کش مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مقاله ویژگی های ظاهری و خلق و خوی این نژاد را آنالیز می کنیم.

معرفی سگ هاسکی

سگ هاسکی بسیار بازیگوش و در عین حال آرام است. سگ باهوشی است، اجتماعی و دوست داشتنی و همینطور با محبت است. با اینکه بسیار پر انرژی است به خصوص در تولگی، ولی سگ فرمان برداری است و به خوبی می تواند با بچه ها رابطه برقرار کند. خیلی کم پارس می نماید در نتیجه آن را نباید به عنوان یک نگهبان در نظر بگیرید. زود مطالب را یاد می گیرد ولی باید با صبر و متانت آموزشش بدهید چون بعضی وقت ها می تواند لجبازی کند. وقتی بیکار است زود حوصله اش سر می رود و دوست ندارد تنها بماند و نمود این مسئله خرابکاری هایش موقع تنهایی است. پس اگر مدت طولانی از خانه بیرون می روید یا با خودتان ببریدش و یا یک جفت یا هم بازی برایش پیدا کنید. هاسکی نسبت به آن چیزی که به نظر می رسد به غذای کمتری احتیاج دارد.

هاسکی سگی آرام و بازیگوش و در عین حال مشتاق و گاهی اوقات لجباز است

شاید شما هم در فیلم های سینمایی سگ های سفیدی را دیده باشید که سورتمه ها را در برف می کشند. بله دست حدس زده اید. این ها همان سگ های سفید از نژاد هاسکی هستند. برای قرن های متوالی از هاسکی به عنوان سگ سورتمه و چوپان استفاده می شد. این نژاد از سگ، سگ های فوق العاده ای برای کار کردن در شرایط آب و هوایی سخت و سرد سیبری می باشند. هاسکی سگی است سبک وزن و پراستقامت. هنگامی که به آمریکا وارد شد بدلیل داشتن سرعت زیاد از او به عنوان سگ مسابقه استفاده می کردند. امروزه هاسکی یک دوست و همراه خوب برای افرادی است که این نژاد را به خوبی می شناسند. بی شک از نگاه بسیاری از صاحب نظران نژاد هاسکی یکی از بهترین و شاخص ترین نژادها در سطح دنیا است. شهرت این نژاد را بیشتر از شکل زیبا و با ابهت و همچنین رفتار آرام و صمیمی و هوش سرشارش می دانند. طبق نظر سنجی ها سگ هاسکی جزو محبوب ترین نژادهای سگ در میان سگ های پرفروش مثل دوبرمن و... است.

گونه های هاسکی

  • سیبرین هاسکی (Siberian husky) که مهم تر و قابل توجه تر است.
  • هاسکی آلاسکای (Alakan husky)
گفته می گردد که هاسکی در اصل ریشه سیبری را دارد اما بعد از مدتی به ناحیه آلاسکا برده شده و بعد از مدت ها تغییراتی در حالت این نژاد داده شده و گونه هاسکی آلاسکایی به وجود آمده است ولی هاسکی آلاسکایی بیشتر به عنوان یک سگ کاری تربیت شده است و ویژگی این حیوان لذت بردن از کشیدن سورتمه است. تشخیص دقیق و تفکیک گونه های سیبرین و آلاسکایی ساده نیست اما یک سری نشانه هایی برای این کار وجود دارد. سگ هاسکی آلاسکایی معمولاً دارای سر کاملاً سفید و یک دست از نظر رنگ است در حالی که در گونه سیبرین روی سر بین چشم خطوط و طرح های زیبایی وجود دارد و گاهی به شکل خط هایی دور چشم است که یک نشانه شاخص برای خالص بودن حیوان و موثر روی قیمت آن می باشد.

مشخصات ظاهری سگ هاسکی

سگ هاسکی دارای بدنی کشیده است، پوزه و صورت کشیده ای دارد و همچنین پنجه هایی پهن دارد که در بین آن ها موهایی دیده می گردد و حرکت در برف را راحت می سازد. معمولاً بصورت دو رنگ سیاه و سفید ، طوسی و سفید، قرمز و سفید و نارنجی و سفید می باشند و بیشتر زیر شکم آن ها سفید می باشد.

طبق نظر سنجی ها سگ هاسکی جزو محبوب ترین نژادهای سگ در میان سگ های پرفروش مثل دابرمن و... است

چشم ها: چشم ها در سگ هاسکی به دو رنگ آبی و قهوه ای دیده می گردد. حالت هتروکرومیا (دو رنگ بودن چشم ها) که در سگ ها شایع است در نژاد هاسکی بسیار زیاد دیده می گردد به این صورت که یک چشم حیوان به رنگ قهوه ای و یک چشم به رنگ آبی می باشد. چشم های این حیوان قدری کشیده می باشد و در بعضی تقسیم بندی ها رنگ آبی چشم هاسکی را به آبی پر رنگ و کم رنگ دسته بندی می نمایند.

مو ها: قسمت های بالایی مو های این حیوان زیر و کمی خشن و قسمت های پایینی آن نرم می باشد این ویژگی هاسکی را قادر می سازد که در دماهای -50 تا -60 درجه به راحتی زندگی کند. مو ها تمام بدن را می پوشانند و دوبار در سال ریزش دارند.

بینی: در بعضی از موارد در سیبرین هاسکی حالتی دیده می گردد که آن را اصطلاحاً sonw nose یا winter nose می گویند که در اصطلاح طب دامپزشکی یک نشانه بد از دیدگاه ارزشمندی حیوان می باشد. سطح بینی در هاسکی می تواند نقطه نقطه یا یکدست و مسطح باشد و رنگ آن بین مشکی تا خاکستری متغیر می باشد.

گوش ها: گوش ها حالت برافراشته و نوک تیز دارند و در رنگ های سیاه یکدست تا سفید یافت می گردد.

رنگ بندی: در همه رنگ ها از سیاه یکدست تا سفید یافت می گردد. معمولاً بصورت دو رنگ سیاه و سفید، طوسی و سفید، قرمز و سفید و نارنجی و سفید یافت می گردد.

وزن و ارتفاع:

  • وزن در نرها: (20-27) کیلوگرم
  • وزن در ماده ها: (16-22) کیلوگرم
  • ارتفاع در نرها: (53-60) سانتی متر
  • ارتفاع در ماده ها: (51-56) سانتی متر

طول عمر: حدود 12- 15 سال

در صورت آموزش صحیح به خوبی می تواند نقش یک بادیگارد را داشته باشد

خلق و خو و خصوصیات رفتاری سگ هاسکی

سگ هاسکی بسیار اجتماعی است و اگر از سنین پایین اجتماعی گردد با سایر حیوانات مسئله ای ندارد. این سگ آپارتمانی می باشد و باید او را برای پیاده روی 2 ساعته به بیرون ببرید تا انرژی اش خالی گردد؛ وگرنه اگر بیرون بروید و انرژی سگ پر باشد خانه را ویران می نماید. ضمناً به جویدن اشیا در سن تولگی علاقه زیادی دارد.

با اینکه سگ هاسکی بسیار آرام است در صورت آموزش صحیح به خوبی می تواند نقش یک بادیگارد را داشته باشد و همانطور که می دانید در گذشته این سگ به عنوان یک سگ سورتمه کش مورد استفاده بوده و این ناشی از قدرت، سرعت و هوش و ذکاوتش می باشد تا بتواند مسیرهای طولانی را با موانع بسیار بپیماید.

شرایط نگهداری سگ هاسکی

شرایط با توجه به نژاد آن ها متفاوت است. برای نگهداری در آپارتمان پیشنهاد نمی گردد. بسیار فعال است و به یک حیاط عظیم جهت زندگی احتیاج دارد. بدلیل داشتن پوشش ضخیم تحمل هوای گرم را ندارد و بهتر است از سایبان و کولر در فصول گرما استفاده گردد. این نژاد زندگی را بصورت گروهی ترجیح می دهد (حداقل دوتایی). همچنین در فصول گرم سال باید برای نگه داری از آنان از سایبان و یا در صورت لزوم از کولر استفاده کرد.

توجه:

عکس سگ هاسکی

منبع: ستاره

به "مجموعه عکس سگ هاسکی و معرفی این نژاد سگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه عکس سگ هاسکی و معرفی این نژاد سگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید