لوکزامبورگ: خروج آمریکا از برجام خطایی همه جانبه بود، توافق هسته ای امنیت بیشتر برای اروپا به همراه دارد

به گزارش وبلاگ ژینو، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران را خطایی همه جانبه دانست و این توافق را عاملی برای امنیت بیشتر در اروپا و جهان ارزیابی کرد.

لوکزامبورگ: خروج آمریکا از برجام خطایی همه جانبه بود، توافق هسته ای امنیت بیشتر برای اروپا به همراه دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ژینو، ین آزلبورن، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در گفتگویی با روزنامه دی ولت آلمان درباره تشدید مناقشات بین آمریکا و ایران بر سر توافق هسته ای و عواقب آن برای اتحادیه اروپا هشدار داده و گفت: اگر شرایط بین واشنگتن و تهران همچنان متشنج گردد این خطر به وجود می آید که حدود سه میلیون افغانستانی که در این کشور زندگی می نمایند ایران را ترک نمایند. اکثر آن ها به دلیل شرایط امنیتی کشورشان به افغانستان باز نخواهند گشت بلکه به ترکیه و سپس به اروپا مهاجرت خواهند کرد و این مسئله می تواند اروپا را در برابر چالش های بزرگی قرار دهد.

وی خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران را یک اشتباه کامل و همه جانبه نامیده و تاکید نمود که در اصل آمریکا این توافق را نقض نموده است. توافق هسته ای با ایران امنیت بیشتر برای اروپا و جهان به همراه آورده بود.

آزلبورن هم زمان از ایران خواست که همانطور که قبلا اعلام نموده است از روز یکشنبه تعهدات خود نسبت به برجام را کاهش نداده و از آن خارج نگردد.

وی گفت: تا به حال ایران بر اساس گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی همیشه به این توافق پایبند بوده است.

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ همچنین گفت که ایران باید همچنان به توافق هسته ای پایبند باشد، در غیر این صورت مناسبات بین ایران و اروپا بدتر می گردد و این برای هر دو طرف آسیب زا است.

وی تاکید نمود که اگر تهران روز یکشنبه همان گونه که اعلام نموده به غنی سازی اورانیوم فراتر از حد مجاز روی آورد احتمالا مکانیسم حل اختلافات پیش بینی شده در برجام فعال می گردد تا در یک چارچوب ثابت بتوانیم با کارشناسان و نمایندگان سیاسی درباره راه چاره اختلافات مذاکره کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لوکزامبورگ: خروج آمریکا از برجام خطایی همه جانبه بود، توافق هسته ای امنیت بیشتر برای اروپا به همراه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکزامبورگ: خروج آمریکا از برجام خطایی همه جانبه بود، توافق هسته ای امنیت بیشتر برای اروپا به همراه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید