قیمت یک لیفتراک چقدر است؟

به طورکلی، هر چه ظرفیت بالابری لیفتراک بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است؛ اما لیفتراک ها با ظرفیت استاندارد حدوداً بین 15 تا 25 هزار دلار قیمت خواهد داشت. یک لیفتراک 5 تن بین 30،000 تا 45،000 دلار قیمت دارد درحالی که قیمت لیفتراک 15 تن بالغ بر 100،000 دلار خواهد بود! به زبان عامیانه هر چقدر لیفتراک شما بتواند بار بیشتری بلند کند باید بهای آن بیشتر است.

قیمت یک لیفتراک چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران، بنا بر اعلام کاسپین ماشین، برای کسب وکارهایی که باید اقلام سنگین را جابجا نمایند، تعدادی از تجهیزات به همان اندازه لیفتراک برایشان ارزشمند هستند. انبارهای پخش، انبارها، انبارهای چوب، کارخانه های فراوریی و سایر محیط های کاری مشابه که بارهای بین 1 تن تا 10 تن به بالا را حمل می نمایند، برای راحتی کار خود از لیفتراک استفاده می نمایند. اگرچه خود لیفتراک یک سرمایه بزرگ است، اما ارزش واقعی آن در ذخیره نفر ساعت نیروی انسانی کارگاه شما دیده خواهد شد؛ اما برای اینکه مطمئن شوید چیزی بیشتر از آنچه احتیاج دارید تهیه نمی کنید، ضروری است احتیاجهای کسب وکار خود را کاملاً بشناسید و آینده آن را پیش بینی کنید.

انواع لیفتراک ها

لیفتراک ها را می توان به دو روش عمده طبقه بندی کرد: یکی ساختار لیفتراک و دوم نوع سوخت مورد استفاده آن. لیفتراک بر اساس ساختار به انواع زیر تقسیم می شوند: لیفتراک استاندارد: یک لیفتراک معمولی می تواند از 1 تا 3.5 تن بار را تا ارتفاع 10 متری بلند کند.

ریچتراک:

به این ماشین ها لیفتراک باریک هم گفته می گردد. این نوع لیفتراک ها اغلب در انبارها و مراکز توزیع که فضا و مکان برای آن ها یک مساله کلیدی است استفاده می شوند. لیفتراک کوچک و باریک یا ریچتراک همان لیفتراک استاندارد است و همان ظرفیت بالابری را دارد، با این تفاوت که شاخک های آن قابل تعویض هستند و می توانند تا 15 متر بار شما را بالا ببرند.

لیفتراک تلسکوپی:

این نوع لیفتراک ها به نگه دارنده های تلسکوپی (تله هندلر) و یا لیفتراک های قابل توسعه هم معروف هستند. این لیفتراک ها یک نسخه سنگین تر از لیفتراک های استاندارد هستند که می تواند توسعه یابد. لیفتراک های تلسکوپی اغلب در زمین های ناهموار استفاده می شوند و می تواند بارهای بیش از 15 تن را تا ارتفاع 20 متر جابجا نمایند.

لیفتراک معمولی:

این نوع لیفتراک معمولاً در همه جا استفاده می گردد و برخلاف لیفتراک های تلسکوپی، می توانند بارهای عمودی را تا 5 تن را تا ارتفاع 3 تا 10 متر بالا ببرند.

لیفتراک ها را می توان بر اساس نوع سوخت مورد استفاده آن ها به دسته های زیر طبقه بندی کرد:

لیفتراک های برقی:

لیفتراک های برقی با استفاده از باتری های سنگین قابل شارژ اسیدی که می توانند 5 یا 6 ساعت مداوم در حال کار باشند، استفاده می نمایند. لیفتراک برقی برای استفاده در محیط داخلی مناسب ترین انتخاب هستند چرا که لیفتراک برقی ناخالصی و آلایندگی فراوری می نماید و آلودگی ندارد.

لیفتراک دیزل یا لیفتراک دوگانه سوز:

این نوع لیفتراک ها می توانند از تعدادی از سوخت های مختلف مانند بنزین، دیزل، پروپان مایع و گاز طبیعی فشرده (CNG) استفاده نمایند. در مقایسه با لیفتراک های برقی، لیفتراک دیزل داخلی راحت تر سوخت گیری می نمایند، می توانند بارهای سنگین تر حمل نمایند و با سرعت بیشتری عمل نمایند.

چند نمونه از قیمت لیفتراک

قیمت واقعی لیفتراک با توجه به مکان، شرایط و فروشنده شما، متفاوت است. قیمت های زیر تنها جهت آشنایی شما با کلیت قیمت گذاری و قیمت لیفتراک همچنین هزینه لیفتراک برای شما آماده شده است.

- یک لیفتراک برقی استاندارد با ظرفیت معمولی حدوداً بین 15 تا 25 هزار دلار یا بیشتر به علاوه حدود 2 هزار و 500 تا 5000 دلار برای یک باتری لیفتراک برقی و یک شارژر لیفتراک برقی قیمت دارد کند.

- یک لیفتراک دوگانه سوز در حدود 15،000 تا 30،000 دلار قیمت دارد.

- قیمت لیفتراک 5 تن دیزل یا دوگانه سوز ممکن است حدوداً 25 تا 50 هزار دلار باشد.

- بالابر با ظرفیت بالغ بر 35،000 پوند یا بیشتر می تواند هزینه 100،000 دلار باشد.

- یک فروشنده لیفتراک، قیمت لیفتراک دیزل با ظرفیت 3 تن و لاستیک های پنوماتیک حدود 20،000 دلار گفت، همان لیفتراک با لاستیک های هواکش با قیمت حدود 18،000 دلار قیمت داشت.

- یک لیفتراک کارکرده با ظرفیت 1.5 تن حدوداً بین 5،000 تا 10،000 دلار قیمت دارد.

- لیفتراک کارکرده دوگانه سوز با ظرفیت 3 تن حدوداً بین 10،000 تا 15،000 دلار قیمت دارد.

انتهای رپرتاژ خبری

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمت یک لیفتراک چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت یک لیفتراک چقدر است؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید