طراحی ابزار شناسایی ویدئوهای جعلی با دقت 96 درصد

به گزارش وبلاگ ژینو به نقل از یاهونیوز، این ابزار که در مؤسسه USC ISI آمریکا ابداع شده، با آنالیز حالات چهره و حرکات سر افرادی که در یک فایل ویدئویی مشکوک مشاهده می شوند، می تواند واقعی بودن یا جعلی بودن ویدئوی مذکور را تشخیص دهد.

طراحی ابزار شناسایی ویدئوهای جعلی با دقت 96 درصد

در سال های اخیر و با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی طراحی و فراوری ویدئوهای جعلی که در آنها افراد مشهور در حال بیان جملات و اظهارات جنجالی هستند، افزایش یافته و تشخیص این ویدئوها از ویدئوهای واقعی به یک چالش جدی مبدل شده است.

تا به امروز برای شناسایی ویدئوهای جعلی فراوری شده با هوش مصنوعی از روش آنالیز فریم به فریم آنها استفاده می گردد. اما ابزار جدید که با سرعت و دقت بیشتری عمل می نماید، با مرور کلی هر ویدئو و پردازش سریع تر اطلاعات و نیز مقایسه حالات و اجزای چهره در فریم های مختلف می تواند جعلی یا واقعی بودن ویدئو را تشخیص دهد.

محققان برای طراحی ابزار یادشده هزار ویدئوی جعلی را برای آن به نمایش درآورده اند و از این طریق توانایی آن برای تشخیص چنین ویدئوهایی را افزایش داده اند. انتظار می رود این ابزار به خصوص در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "طراحی ابزار شناسایی ویدئوهای جعلی با دقت 96 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ابزار شناسایی ویدئوهای جعلی با دقت 96 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید