صنعت و معدن و لزوم رویکرد حمایت گرا

به گزارش وبلاگ ژینو، بررسی ها و اظهارنظرهای کارشناسی نشان می دهد که بخش صنعت و معدن سهم عمده ای از تولید و اشتغال کشور به ویژه در استان ها را تشکیل می دهند. در این بین سهم اشتغال در صنایع کوچک و میانه متناسب با شرایط کسب وکار امروز باید بیش از هر زمان دیگر مورد توجه مسئولان باشد.

صنعت و معدن و لزوم رویکرد حمایت گرا

تصمیم سازان و فعالان این حوزه از مسائل و موانعی که طی 3 سال اخیر صنایع کوچک را احاطه کرده اطلاع کافی دارند و بهتر می دانند که این مسائل با سخن و کلام حل نمی شود بلکه نیاز اصلی امروز اقتصاد ایران برنامه و راه چاره عملی است. در حال حاضر کمبود مواد اولیه به اصلی ترین معضل صنعت کشور تبدیل شده است. بخشی از مواد اولیه مورد نیاز از طریق صنایع بزرگ تامین می شود اما به دلیل ابهامات فراوان، این مواد به شکل صحیحی در اختیار صنایع کوچک قرار نمی گیرد.

اتاق ها در این مدت تلاش کردند تا بخشی از مسائل این صنایع را با استمداد از بخش دولتی و مدیران صنایع بزرگ مرتفع کنند که برغم مکاتبات و تشکیل جلسات مکرر و دعوت از طرف های صنعتی، مسائل پیش گفته کماکان پابرجا بوده و دو اصل اشتغال و تولید را تهدید می کند.

البته نمی توان از نقش هیات مقررات زدایی، شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و نتایج آن در آینده غافل ماند. فعالان اقتصادی امیدوارند این مراجع شرایط را به سود تولید، کارآفرینان صنعتی و دیگر فعالان اقتصادی به ویژه بخش معدن رقم بزنند و خطر را از سر صنایع کوچک مرتفع کنند.

هر چند منزلت و اهمیت صنعت و معدن فراتر از آن است که در مناسبت یک روزه به آن بپردازیم، با این وجود بخش خصوصی، صنعت گران، معدن کاران و در نهایت کلیه تولیدکنندگان کشور امید دارند با توجه به حضور دولت سیزدهم، سال بهتر و متفاوت تری بر اساس نگاه حمایتی و تسهیلاتی دولت تجربه کنند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "صنعت و معدن و لزوم رویکرد حمایت گرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت و معدن و لزوم رویکرد حمایت گرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید