راهپیمایی در حلب علیه آمریکا و ترکیه

به گزارش وبلاگ ژینو، جمعی از اهالی حلب٬ حضور نیروهای آمریکا و ترکیه در سوریه را اشغال گرانه وصف کرده و علیه این دو کشور راهپیمایی و تجمع کردند.

راهپیمایی در حلب علیه آمریکا و ترکیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ژینو به نقل از خبرگزاری رسمی سانای سوریه٬ دیروز همزمان با برگزاری نشست سه جانبه روسای جمهور ایران٬ روسیه و ترکیه در آنکارا٬ دو راهپیمایی در حلب برگزار گشت.

در این راهپیمایی ها٬ جمعی از اهالی حلب٬ حضور نیروهای آمریکا و ترکیه در سوریه را اشغال گرانه وصف کرده و علیه این دو کشور راهپیمایی و تجمع کردند. آنان با حمل نوشته هایی با مضمون نه به اشغال آمریکا و نه به اشغال ترکیه٬ به حضور نیروهای نظامی این دو کشور در خاک سوریه اعتراض کردند.

در جریان برگزاری دو تجمع اعتراضی در میدان سعدالله جابری واقع در حلب٬ شهروندان با حمل پلاکارد٬ مخالفت با تهاجم و حضور آمریکا و ترکیه در خاک سوریه را اعلام و بر استقلال سوریه و حاکمیت آن تاکید کردند.

در دانشگاه حلب نیز صد دانشجو و استاد٬ با برپایی یک تجمع٬ اعتراض خود در خصوص تهاجم آمریکا و ترکیه علیه خاک سوریه ودخالت آنها در امور داخلی این کشور را اعلام کرده و شعار از سوریه بیرون بروید٬ سر دادند.

در حال حاضر٬ نیروهای نظامی ترکیه و مخالفین سوری تحت حمایت آنکارا٬ عفرین٬ الباب٬ جرابلس و مناطقی از غرب فرات را در اختیار دارند و آمریکا نیز با کمک کردهای تحت امر پ.ک.ک٬ بخش های مهمی از شرق فرات را تحت کنترل خود درآورده است.

دمشق٬ پیش تر نیز به هماهنگی و تصمیم گیری های آنکارا و واشنگتن در خصوص تاسیس منطقه امن در شمال سوریه٬ اعتراض کرده و آن را مصداق نقض حاکمیت سیاسی خود٬ قلمداد کرده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "راهپیمایی در حلب علیه آمریکا و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهپیمایی در حلب علیه آمریکا و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید