دستکم 100 نفر دیگر به دلیل مشارکت در یورش به کنگره آمریکا بازداشت می شوند

به گزارش وبلاگ ژینو، وزارت دادگستری آمریکا پیش بینی نموده است که حداقل 100 نفر دیگر به خاطر مشارکت در حمله مرگبار 6 ژانویه به ساختمان کنگره متهم و بازداشت خواهند شد.

دستکم 100 نفر دیگر به دلیل مشارکت در یورش به کنگره آمریکا بازداشت می شوند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ژینو به نقل از رویترز، پیش بینی وزارت دادگستری آمریکا در مورد بازداشت حداقل 100 نفر دیگر به خاطر شرکت در حمله مرگبار به ساختمان کنگره، نشان می دهد تحقیقات مقام های قضایی درباره این پفراینده جنجالی هنوز به خاتمه نرسیده است.

بر اساس این گزارش یک قاضی نیز روز پنجشنبه اعلام نموده است که حمله به ساختمان کنگره یک اقدام تروریستی بوده است.

در بیانیه دادستان های فدرال آمده است: بیش از 400 نفر تا به امروز در ارتباط با حمله مرگبار به ساختمان کنگره متهم شده اند. تحقیقات ادامه دارد و دولت پیش بینی می نماید حداقل 100 نفر دیگر در ارتباط با این پفراینده بازداشت خواهند شد.

این بیانیه اضافه کرد: تحقیقات و فرایند رسیدگی به پفراینده حمله مرگبار به ساختمان کنگره ، یکی از بزرگترین پفراینده ها در تاریخ آمریکا خواهد بود، هم از نظر تعداد محکومان و هم از نظر ماهیت و حجم شواهد و اسناد.

گروهی از هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا 6 ژانویه در اعتراض به نتایج انتخابات و در کوشش برای متوقف کردن کنگره برای تایید نهایی نتایج انتخابات ریاست جمهوری نوامبر که منجر به پیروزی جو بایدن شد، به ساختمان کنگره حمله کردند.

این حمله خشونت آمیز پس از انجام شد که ترامپ از هوادارانش خواست تا برای متوقف کردن فرایند تایید نتایج انتخابات دست به اقدام بزنند.

این یورش مرگبار در نهایت منجر به مرگ حداقل 5 نفر و زخمی شدن بیش از 130 مامور پلیس شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دستکم 100 نفر دیگر به دلیل مشارکت در یورش به کنگره آمریکا بازداشت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستکم 100 نفر دیگر به دلیل مشارکت در یورش به کنگره آمریکا بازداشت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید