جان باختن دو کارگر در پی ریزش معدن طبس

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پرورده طبس، از ریزش معدن سامان کاوش متعلق به بخش خصوصی این شهرستان اطلاع داد و گفت: متاسفانه دو کارگر در این حادثه جان باختند.

جان باختن دو کارگر در پی ریزش معدن طبس

رمضان کریتی ثانی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در ساعت 13 امروز تونل کارگاه شرکت سامان کاوش از مجموعه پروده 4 ریزش کرد و تا ساعت 16 عملیات امدادرسانی ادامه داشت.

وی اضافه نمود: در طی این حادثه دو کارگر غیربومی که از شمال کشور مشغول فعالیت در این معدن بودند، مجروح می شوند.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پرورده طبس بیان نمود: به دلیل تاریکی هوا امکان پرواز اورژانس هوایی وجود نداشت و نیروهای اورژانس این دو نفر را به منطقه زغال سنگ طبس برای رسیدن به منطقه ای مساعدتر منتقل می نمایند.

کریتی یادآور شد: عملیات احیا بر روی این دو کارگر انجام می گردد که به دلیل مساعد نبودن حال آن ها فوت می شوند.

به گزارش خبرنگاران، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این باره گفت: ساعت 15 و 30 دقیقه الی 16 در اثر ریزش بخشی از تونل استخراجی معدن بلوک 4 پرورده 4 طبس دو نفر از کارگران و پرسنل معدن زیر آوار ماندند.

داوود شهرکی ادامه داد: این دو نفر پس از کوشش نیروهای امداد و خروج از زیر آوار و انتقال به بیمارستان فوت کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان نمود: در حال حاضر حادثه کنترل شده است و اکنون مورد دیگری در این معدن وجود ندارد.

شهرکی با بیان اینکه این ریزش مقطعی بوده است، توضیح داد: این معدن از معادن طرح توسعه ای است که به وسیله ایمیدرو اجرا شده و از محدوده های جدید واگذاری است.

وی یادآور شد: خراسان جنوبی در مجموع با وجود داشتن 50 معدن و تونل استخراجی، کمترین حادثه را در معادن داشته است که امیدواریم دیگر شاهد حوادث اینچنینی نباشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جان باختن دو کارگر در پی ریزش معدن طبس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان باختن دو کارگر در پی ریزش معدن طبس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید