فراوری 97 محصول دانش بنیان در قزوین، واگذاری 18 قطعه زمین به مراکز رشد

به گزارش وبلاگ ژینو، رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین گفت: در حال حاضر در پارک علم و فناوری قزوین 7 مرکز رشد مصوب زیر نظر پارک علم و فناوری استان فعالیت می نمایند که 97 محصول امروز در پارک علم و فناوری تولیدشده است.

فراوری 97 محصول دانش بنیان در قزوین، واگذاری 18 قطعه زمین به مراکز رشد

به گزارش وبلاگ ژینو، یوسف گرجی در جلسه اقتصاد مقاومتی که امروز در دفتر استاندار برگزار گردید، با بیان این که دانشگاه ها با وظیفه فراوری علم در راستای آموزش علم جدید فعالیت می نمایند و احتیاج به فراوری فناوری درنتیجه فراوری ثروت دارند، مطرح نمود: صنایع، تکنولوژی فراوریشده در حوزه فناوری و دانشگاه ها را تبدیل به محصول می نمایند؛ اگر در حال حاضر بخشی از صنایع با ظرفیت کم در حال فعالیت هستند، به این دلیل است که در راستای مأموریت خود فعالیت نکردند، این واحدها باید احتیاجهای روز را با تکنولوژی روز هماهنگ نمایند. رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین یادآور شد: پارک های علم و فناوری ایجاد شده است تا ارتباط بین صنعت و دانشگاه را برقرار نموده و در حوزه علم و فناوری فعالیت نمایند؛ در حال حاضر 43 پارک علم و فناوری، 193 مرکز رشد، سه هزار و 500 شرکت دانش بنیان و 6 هزار و 700 واحد فناور در کل کشور فعالیت می نمایند که نشانگر حرکت کشور به سمت بهره برداری از دانش و فناوری های روز است. وی بیان نمود: متأسفانه بسیاری از پارک های علم و فناوری و مراکز رشد احداث شده پیروز نبوده اند، چون هنوز باور نداریم که این مجموعه ها باید مأموریت های خود را انجام دهند، یکی دیگر از دلایل ناکامی این مراکز این است که هنوز نتوانسته ایم به خوبی ارتباط میان دانشگاه و مراکز آموزشی را با صنایع و واحدهای فراوریی برقرار کنیم. گرجی تأکید کرد: پارک علم و فناوری مسئول اصلی فراوری فناوری در استان است و در حال حاضر در پارک علم و فناوری قزوین 7 مرکز رشد مصوب زیر نظر پارک علم و فناوری استان فعالیت می نمایند که 97 محصول امروز در پارک علم و فناوری فراوریشده است. وی اضافه نمود: محصولات فراوریشده در طول زمان معرفی می شوند و احتیاجمند حمایت دستگاه های اجرایی هستند، فناوری با سرعت بسیار بالایی حرکت می نماید و وظیفه داریم ارتباط دو حوزه صنعت و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی را نزدیک تر و پیوسته تر سازیم.18 قطعه زمین به مراکز رشد واگذار می گردد

حمیدرضا خانپور، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین نیز در این نشست تأکید کرد: مکان یابی و طراحی سایت کارگاهی برای شرکت های دانش بنیان در دستور کار شرکت شهرک های صنعتی استان واقع شده است. وی اضافه نمود: در این راستا هم اکنون 18 قطعه زمین با مساحت 280 تا 300 متر در شهرک کاسپین یک آماده نموده ایم و در نظر داریم که این قطعات را به واحدهای دانش بنیان واگذار کنیم. خانپور تأکید کرد: همچنین در شهرک صنعتی لیا یک سایت را در نظر گرفتیم که با توجه به استانداردها می توانیم بسازیم و با اولویت به شرکت های دانش بینان واگذار کنیم که در حال حاضر شرایط زمین مهیاست. وی یادآور شد: 10 درصد تخفیف در پرداخت قیمت زمین و افزایش میزان اقساط خرید زمین از 30 به 60 ماه و پیش پرداخت از 30 درصد به 10 درصد ازجمله مشوق های سازمان صنایع کوچک برای جذب شرکت های دانش بنیان درنظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فراوری 97 محصول دانش بنیان در قزوین، واگذاری 18 قطعه زمین به مراکز رشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری 97 محصول دانش بنیان در قزوین، واگذاری 18 قطعه زمین به مراکز رشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید