تشریح آخرین وضعیت امنیت مرزهای عراق و سوریه و شرایط داعش پس از هلاکت البغدادی

به گزارش وبلاگ ژینو، وزارت دفاع عراق با تشریح وضعیت امنیتی در مرزهای مشترک با سوریه بر شکست تلاش های تروریست های داعشی برای رخنه به داخل عراق تاکید کرد.

تشریح آخرین وضعیت امنیت مرزهای عراق و سوریه و شرایط داعش پس از هلاکت البغدادی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رسانه های عراق، سرتیپ یحیی رسول مدیرکل اطلاع رسانی دفاع عراق امروز جمعه در اظهارنظر مطبوعاتی خاطر نشان کرد باندهای تروریستی داعش هر گونه امید خود برای ازسرگیری فعالیت در مناطق مرزی با سوریه را از دست داده اند به ویژه پس از آنکه نیروهای عراقی، تامین امنیت مرزها با سوریه را از طریق تلاش های اطلاعاتی و میدانی تکمیل کردند.

وی اضافه نمود باندهای تروریستی داعش هرگونه امید خود برای ازسرگیری فعالیت در مناطق مرزی با سوریه را پس از هلاکت ابوبکر البغدادی سرکرده تروریست خود از دست داده اند. وی گفت باندهای تروریستی برای ایجاد پایگاه و استقرار مجدد در روستاهای نزدیک به مرزهای عراق و سوریه تلاش کردند، ولی نیروهای مشترک با تکیه بر تلاشهای اطلاعاتی فراوان و پوشش گسترده نیروی هوایی ضمن شکست تلاش های تروریست ها، مناطق غرب استان نینوا و القائم و البوکمال حد فاصل عراق و سوریه را تقریبا به طور کامل امن کردند.

یحیی رسول گفت موفقیت اطلاعاتی دستگاه های امنیتی عراق از طریق دستگاه اطلاعات و هسته بازهای اطلاعاتی از طریق عملیات جستجوی سرکردگان باندهای تروریستی داعش در مناطق مرزی و صحرایی، تمام نقشه هایی را که باندهای تروریستی به دنبال تحقق آن پس از تشدید تنش نظامی میان ترکیه و سوریه و فرار عناصر خود از مناطق شمال شرق سوریه به مناطق مرزی عراق بودند، با تدابیر امنیتی و توانمندی های زمینی و هوایی و اطلاعاتی طرف عراقی شکست خورد.

وی اضافه نمود شمار زیادی از تروریست های داعشی فراری دستگیر شدند و از نزدیک شدن تروریست هایی که به دنبال نفوذ بودند، از طریق پیگرد آنها پیش از نزدیک شدن به سمت اراضی عراق جلوگیری شد.

فرماندار شهر القائم در استان الانبار هم تاکید کرد وضعیت امنیتی در نوار مرزی با سوریه باثبات است و هیچ موردی از نفوذ یا رخنه هسته های جنایتکار داعشی به سمت مناطق غربی استان ثبت نشده است.

احمد المحلاوی به العهد گفت بخش های مختلف نیروهای امنیتی که طول نوار مرزی با سوریه مستقر شده اند به عملیات نظارت و زیر نظر دریافت هرگونه تحرک باندها و هسته های جنایتکار داعشی و هدف قرار دادن آنها پیش از ورود به خاک عراق ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه تمام راه های غیرقانونی بسته شده است،اضافه نمود هواپیماهای ارتش، چتر هوایی برای زیر نظر دریافت هرگونه تحرک باندهای جنایتکار داعشی از مناطق صحرایی تا نوار مرزی با سوریه را در گامی ایجاد کرده اند که هدف از آن تامین امنیت بخش های مختلف نیروهای امنیتی در بخش غربی است.

فرمانده شهر القائم عراق تاکید کرد عناصر باندهای جنایتکار داعشی بر عملیات انتحاری تکیه می کنند، و قادر به رویارویی با نیروهای امنیتی پس از فروپاشی روحیه خود در پی شکست هایش در عراق و سوریه نیستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تشریح آخرین وضعیت امنیت مرزهای عراق و سوریه و شرایط داعش پس از هلاکت البغدادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح آخرین وضعیت امنیت مرزهای عراق و سوریه و شرایط داعش پس از هلاکت البغدادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید