تداوم توسعه گردشگری روستایی آذربایجان شرقی با 30 طرح تسهیلاتی

به گزارش وبلاگ ژینو، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تخصیص 46میلیارد تومان اعتبار به 30 طرح تسهیلات گردشگری روستایی در سال 97 اطلاع داد.

تداوم توسعه گردشگری روستایی آذربایجان شرقی با 30 طرح تسهیلاتی

به گزارش وبلاگ ژینو به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار مدیر کل میراث فرهنگی این استان، با بیان اینکه 41 موافقت اصولی اولیه بوم گردی در حوزه سرمایه گذاری گردشگری این استان صادر شده است، ادامه داد: از ابتدای سال 96 تا 25 مهرماه سال 97، 41 مورد موافقت اولیه بوم گردی در حوزه سرمایه گذاری گردشگری استان صادر شده که از این میان، 14 طرح پیروز به کسب موافقت اصولی سرمایه گذاری گردشگری شده اند.

آبدار در ادامه به میزان کل تسهیلات مصوب بانکی برای پروژه های گردشگری استان آذربایجان شرقی از سال 96 تا مهرماه سال 97 اشاره نمود و گفت: بر اساس 73 طرح مصوب بانکی در راستای اهداف توسعه گردشگری استان در بازه زمانی مذکور، مبلغ 89میلیارد و 492میلیون و چهار صد هزار تومان تسهیلات بانکی در راستای تسهیلات روستایی گردشگری، فراگیر گردشگری، صندوق توسعه ملی، صنایع دستی روستایی و طرح رونق فراوری به متقاضیان، تخصیص یافته است.

او در این خصوص، اعلام کرد: از حجم کل تسهیلات بانکی مصوب، مبلغی بالغ بر 46میلیارد تومان به 30 طرح مصوب بانکی در حوزه تسهیلات گردشگری روستایی اختصاص یافته است.

آبدار در ادامه به فعالیت 68 انجمن مردم نهاد میراث فرهنگی در استان اشاره نمود و گفت: انجمن های مردم نهاد میراث فرهنگی باتوجه به حوزه فعالیتشان می توانند در پیشبرد اهداف سازمانی در استان نقش بسزایی داشته باشند به همین دلیل 68 انجمن مردم نهاد میراث فرهنگی به صورت فعال در استان در حال فعالیت هستند که تاکنون 111 کارت عضویت توسط آن ها صادر شده است.

آبدار در انتها، حرکت در راستا جذب و راهنمایی سرمایه گذاران در فرصت های سرمایه گذاری صنعت گردشگری به ویژه مناطق نمونه گردشگری استان را امری اجتناب ناپذیر برای تطبیق با مشخصات مناطق پیشرو در امر گردشگری خواند و گفت: آذربایجان شرقی با وجود 47 منطقه نمونه و 52 روستای هدف گردشگری، می تواند فرصت مناسبی را جهت توسعه امکانات زیرساختی و ارتقا سطح کیفی گردشگری خود با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم سازد.

منبع: میراث آریا

به "تداوم توسعه گردشگری روستایی آذربایجان شرقی با 30 طرح تسهیلاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم توسعه گردشگری روستایی آذربایجان شرقی با 30 طرح تسهیلاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید