آنالیز نظام بودجه ریزی و تخصیص بودجه مناطق پایتخت

به گزارش وبلاگ ژینو، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران تاکید نمود: با ارائه راهکارهای کارشناسی برای حل موضوع تخصیص و اعتبار شهرداری های مناطق مسائل تخصیص بودجه مناطق حل خواهد شد.

آنالیز نظام بودجه ریزی و تخصیص بودجه مناطق پایتخت

به گزارش وبلاگ ژینو، شاپور رستمی با اشاره به نتایج گزارش کارگروه مشورتی برنامه و بودجه، منابع انسانی و مالی این معاونت گفت: با ارائه راهکارهای کارشناسی برای حل موضوع تخصیص و اعتبار شهرداری های مناطق مسائل تخصیص بودجه مناطق حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از امور ستاد با پیش بینی مقررات مربوطه به مناطق قابل تفویض است، اظهارکرد: تیمی مشترک از معاونت برنامه ریزی و کارگروه مشورتی برنامه و بودجه برای آنالیز مسائل بودجه ای مناطق تشکیل و موضوعات قابل تفویض حوزه برنامه ریزی و بودجه به مناطق آنالیز و نهایی گردد.

رستمی توضیح داد: اهتمام معاونان برنامه ریزی هر منطقه درباره موضوعات بودجه ای بخشی از مسائل و مسائل مناطق را کاهش خواهد داد.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران گفت: نگهداشت وظیفه ذاتی امور جاری در شهرداری و انجام آن مهم و لازم است و به طور معمول در قراردادهای نگهداشت شهر، پیمانکاران برای مدت کوتاه انتخاب نمی شوند بلکه برای یک دوره یکساله انتخاب می شوند. از این رو تهیه و تدوین تقویم زمانی و جلسات و تصمیمات کمیته تخصیص راهکاری برای مسائل پیش روی مناطق است و با تهیه تقویم زمانی متناسب با پیشرفت پروژه ها و یا امور جاری در شهرداری از مسائل تخصیص مناطق کاسته می گردد.

سکینه اشرفی - معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردای تهران - نیز در این نشست گفت: پروژه ها در شهرداری براساس نظام پدیدآوری تعریف نشده است، در نتیجه نظام تخصیص و نظام تأمین بودجه با روند مطلوبی پیش نرفته است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال تمرکززدایی بودجه هستیم و از ستاد، اختیارات مان را به شهرداران مناطق تفویض خواهیم کرد، توضیح داد: یکی از موضوعات مهم در شهرداری نظام بودجه ریزی مترقی برمبنای عملکرد است.

اشرفی افزود: مسیر بودجه ریزی می تواند بر شفاف سازی هزینه ها یاری کند. امیدواریم با تشریک مساعی میان شهرداران مناطق و معاونت برنامه ریزی در نظام بودجه ریزی تحول ایجاد کنیم.

وی با اشاره به تکلیف شورای اسلامی شهر تهران برای برنامه سوم توسعه شهر تهران توضیح داد: شورای اسلامی شهر تهران معاونت برنامه ریزی را مکلف نموده است برنامه سوم را براساس شهر تهران تهیه و تدوین کند نه بر معیار شهرداری تهران و بر همین اساس در حال بازآرایی برنامه سوم توسعه شهر تهران هستیم.

اشرفی درباره بازآرایی برنامه به آیین نامه ها و قوانین شهرداری تهران گفت: برای سطح همکاری های سایر دستگاه ها برای مدیریت شهر نیز در برنامه سوم برنامه هایی تدوین خواهد شد.

به گزارش معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا تعادل گرایی را یکی از موضوعات مهم برنامه سوم دانست و اظهارکرد: یکی از احکام برنامه حکم خاصی است که برای تعادل بخشی مناطق تهران پیش بینی شده است که درصدی از کل بودجه تخصیصی و اعتبارات عمومی تهران به تعادل بخشی مناطق یاری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آنالیز نظام بودجه ریزی و تخصیص بودجه مناطق پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز نظام بودجه ریزی و تخصیص بودجه مناطق پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید