انتقاد شدید کارگردان بانوی عمارت2 از فیلمنامه سریال

به گزارش وبلاگ ژینو، عزیزالله حمیدنژاد کارگردان بانوی عمارت ضمن انتقاد صریح از مسائل و ضعف های فیلمنامه ارائه شده برای فصل دوم این سریال، قبول کارگردانی این فصل را منوط به تغییر تیم نویسندگان دانست.

انتقاد شدید کارگردان بانوی عمارت2 از فیلمنامه سریال

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ ژینو، فصل اول سریال بانوی عمارت به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد سال گذشته روی آنتن شبکه سه سیما رفت.

این سریال را احسان جوانمرد نوشته بود و به تهیه کنندگی مجید مولایی ساخته شد؛ سریالی که به دوره ای از تاریخ قاجار می پرداخت و در زمان پخش مخاطب بسیاری پیدا کرد.

در این سریال بازیگران متعددی هم حضور یافتند که از جمله آن ها می توان به پانته آ پناهی ها، صالح میرزاآقایی، رامتین خداپناهی، احسان امانی، محمد فیلی و... اشاره کرد و از این میان هم بازی حسام منظور در نقش شازده ارسلان و مریم مومن در نقش فخرالزمان مورد توجه مخاطبان و رسانه ها قرار گرفت.

بانوی عمارت از همان ابتدا قرار بود دو فصل باشد و با پخش فصل اول و اقبال مخاطبان نسبت به این مجموعه، صحبت ها درباره ساخت فصل دوم آن قوت یافت. با این حال وقفه ای که برای نگارش طرح و فیلمنامه بوجود آمد باعث شد احسان جوانمرد نویسنده سریال به تیم عوامل مجموعه جیران بپیوندد؛ سریالی که قرار است حسن فتحی در شبکه نمایش خانگی آن را بسازد.

پس از آن نگارش فیلمنامه فصل دوم بانوی عمارت به محمد داوودی و محسن قرایی سپرده شد که پیش از این فیلمنامه چند فیلم سینمایی را نوشته بودند و آخرین فیلمنامه مشترک آن ها یعنی قصر شیرین به کارگردانی رضا میرکریمی بود که پیروز به دریافت سیمرغ بهترین فیلمنامه از جشنواره فیلم فجر شد.

چندی پیش نگارش فیلمنامه فصل دوم سریال به پایان رسید و مجید مولایی تهیه کننده سریال اعلام کرد که متن کامل آن را به سیمافیلم تحویل داده است؛ خبری که می توانست نشانه ای از کلید خوردن این سریال در آینده ای نزدیک باشد اما حالا عزیزالله حمیدنژاد کارگردان سریال، در قالب یادداشتی از نظر منفی خود نسبت به فیلمنامه ارائه شده خبر می دهد؛ نظری که براساس آن باید ساخته شدن فیلمنامه فعلی به کارگردانی حمیدنژاد را به طور کامل منتفی بدانیم.

این متن، فیلمنامه نیست!

متن کامل یادداشت انتقادی عزیزالله حمیدنژاد را در ادامه بخوانید:

نظر به اینکه مخاطبان بسیاری درباره ادامه ساخت سریال بانوی عمارت از بنده سوال می کنند لازم است به اطلاع برسانم اینجانب به دلایل اختلاف سلیقه حرفه ای در کم وکیف نگارش متن فصل دوم این سریال نبوده ام و آنچه اخیراً پس از نه ماه برای نظرخواهی و تصمیم گیری به دست من رسیده است برخلاف خبرهای منتشر شده از طریق تهیه کننده و نویسنده محترم،... فیلمنامه نیست بلکه طرح مبسوطی از تخیلات نویسنده با وام دریافت سطحی از بعضی حوادث و بعضی دیگر از شخصیت های سریال است؛ متاسفانه از زاویه دید تولید، نوشته ای بسیار سفارشی و غیرنمایشی است به طوری که دو تا از آدم های سریال حدود 10 قسمت در یک کاه دونی بسر می برند و دیالوگ می گویند و این گونه پرداخت ها چیزی جز تحقیر مخاطب و پس زدن او را بدنبال ندارد.

به عقیده حقیر اگر همچنان سازمان صداوسیما تاکید بر ساخت ادامه این سریال را دارد بهتر است مانند خیلی از طرح ها حق و حقوق نویسندگان پرداخت شده و این طرح کنار گذاشته شود و تیمی جدید و حرفه ای با نگرش احترام به جذب مخاطب روی آن متمرکز شود. کسانی که به راحتی درباره تولید فصل دوم سریال نظر می دهند هرگز نمی دانند که فصل یک با چه پشتوانه و مرارت و ظرایفی تصویر شده است. عزیزالله حمیدنژاد

باید دید واکنش فیلمنامه نویسان جوان فصل دوم بانوی عمارت و مهمتر از آن ها مجید جولایی در مقام تهیه کننده به این اعلام نظر صریح چه خواهد بود و بانوی عمارت2 چه سرانجامی پیدا خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "انتقاد شدید کارگردان بانوی عمارت2 از فیلمنامه سریال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید کارگردان بانوی عمارت2 از فیلمنامه سریال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید