افزایش 7 درصدی مصرف برق در تبریز

مدیر عامل شرکت توزیع برق تبریز با مقایسه مصرف 8 ماه سال 98 با مدت مشابه سال گذشته خاطرنشان کرد: با وجود کاهش مصرف برق در بخش روشنایی معابر، به دلیل رشد در سایر بخش ها با افزایش 7. 05 درصدی مصرف برق در مدت یاد شده روبرو هستیم.

افزایش 7 درصدی مصرف برق در تبریز

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، عادل کاظمی، مدیر عامل شرکت توزیع برق تبریز اضافه نمود: در بخش خانگی با همکاری مناسب شهروندان و با وجود افزایش تعداد انشعابات، تنها با 0.66 درصد افزایش مصرف انرژی در بخش خانگی روبرو هستیم و در این مدت مصرف برق در بخش خانگی از 752 میلیون کیلووات ساعت به 757 میلیون کیلووات ساعت رسیده است.

وی با بیان اینکه مصرف برق در بخش فراوری با مصرف برق در بخش خانگی برابری می نماید، گفت: بیشترین افزایش مصرف را در بخش فراوری (صنعت و معدن) شاهد هستیم و این بخش با افزایش مصرف 18.05 درصدی از 640 میلیون کیلووات ساعت به 756 میلیون کیلووات ساعت رسیده است.

وی ادامه داد: با این حال با تجهیز روشنایی معابر به لامپ های LED پیروز شدیم با وجود افزایش سطح پوشش معابر منطقه، مصرف این بخش را 11.53 درصد کاهش داده و از 43 میلیون کیلووات ساعت به 38 میلیون کیلووات ساعت برسانیم.

کاظمی همچنین گفت: در این مدت، مصرف برق در بخش عمومی با 7 میلیون کیلووات ساعت افزایش به 228 میلیون کیلووات ساعت رسیده و مصرف برق در بخش کشاورزی با 2 میلیون کیلووات ساعت افزایش به 176 میلیون کیلووات ساعت رسیده است که به ترتیب 3.24 و 1. 1 درصد افزایش داشته اند.

وی اضافه نمود: مصرف برق در سایر مصارف طی هشت ماه اول سال 98 در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با 21 میلیون کیلووات ساعت افزایش به 255 میلیون کیلووات ساعت رسیده که از افزایش 8.95 درصدی حکایت دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز اعلام نمود: مقایسه مصرف برق طی هشت ماهه نخست امسال با سال گذشته در تمامی بخش ها حکایت از افزایش 164 میلیون کیلووات ساعت دارد، گفت: افزایش مصرف در این مدت از 2064 میلیون کیلووات ساعت به 2210 میلیون کیلووات ساعت رسیده است و در مجموع شاهد رشد 7. 05 درصدی مصرف برق در حوزه عملکردی شرکت هستیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش 7 درصدی مصرف برق در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 7 درصدی مصرف برق در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید