ارتباط مشق شب با درآمد موسسات خصوصی

به گزارش وبلاگ ژینو، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش گفت: یکی از بستر های اصلی استفاده از کتاب های یاری آموزشی مشق شب بود به این شکل که به بچه ها می گفتند هرشب چند صفحه از این کتاب ها را حل نمایند.

ارتباط مشق شب با درآمد موسسات خصوصی

به گزارش ، رضوان حکیم زاده درباره دیدار برخی ناشران کتاب های یاری آموزشی با علما، اظهار کرد: در دوره ابتدایی استفاده از کتاب های یاری آموزشی و برگزاری آزمون های موسسات خصوصی را به طور کامل ممنوع نموده ایم و تیم های میدانی در حال نظارت بر مدارس برای عمل به این قانون هستند.

وی اضافه کرد: از پایه اول تا ششم دبستان به هیچ عنوان حق استفاده از کتاب های یاری آموزشی وجود ندارد و یکی دیگر از مواردی که سعی کردیم ورود موسسات خصوصی را ممنوع و مانع آن شویم تغییر ماهیت تکالیف درسی بود، چون مشق شب مدارس بستری شده بود دانش آموزان هر شب مجبور باشند چند صفحه از کتاب های کار موسسات خصوصی را حل نمایند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: با تغییر ماهیت مشق شب به تکالیف مهارت محور یکی دیگر از بستر هایی که باعث رونق کار موسسات خصوصی در مدارس بود محدود شد بنابراین با اقدامات عملی که در دوره ابتدایی انجام شد مانع آن شدیم که موسسات خصوصی بتوانند با کتاب های یاری آموزشی که مخل جریان تعلیم و تربیت است و برگزاری آزمون ها که به دانش آموزان آسیب می زند در مدارس حضور داشته باشند و و نظارت های آموزش و پرورش نیز بسیار جدی است.

بیشتر بخوانید

آنالیز زوایای حذف مشق شب/ چرا طرح های تحولی آموزش وپرورش روی کاغذ می ماند؟

مشق شب حذف نشد؛ تغییر رویکرد داد/رونویسی در کلاس درس

اشتباه در ماجرای حذف مشق/تکالیف مهارت محور داریم

حکیم زاده ادامه داد: از تمام مناطق شهر تهران بازدید نموده ایم و گزارش آن نیز به وزیر آموزش و پرورش ارائه شده و باز هم پیگیر هستیم که این نظارت ادامه داشته باشد و در استان ها از معاونان آموزش ابتدایی خواسته ایم به مدارس نظارت داشته باشند که امکان ورود موسسات خصوصی وجود نداشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا موسسات خصوصی از مشق شب دانش آموزان نیز درآمدی داشتند که هم اکنون با حذف مشق شب احساس زیان اقتصادی می نمایند، بیان نمود: بله، یکی از مواردی که باعث می شد این کتاب ها در دوره ابتدایی مورد استفاده قرار بگیرد مشق شب بود، چون در دوره ابتدایی دانش آموزان درگیر کنکور نیستند، اما یکی از بستر های اصلی استفاده از کتاب های یاری آموزشی مشق شب بود به این شکل که به بچه ها می گفتند هرشب چند صفحه از این کتاب ها را حل نمایند و خانواده ها ملزم به تهیه کتاب های خاص بودند. هم اکنون با تغییر رویکرد در مشق شب و تأکید بر خلاقیت و مهارت آموزی دانش آموزان این بستر از بین رفته است.

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ارتباط مشق شب با درآمد موسسات خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط مشق شب با درآمد موسسات خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید