آمریکا تحریم جدیدی علیه ونزوئلا اعمال کرد

به گزارش وبلاگ ژینو، نیویورک- خبرنگاران- دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا بیان کرد دو شرکت نفتی و دو کشتی حامل نفت از ونزوئلا به کوبا را تحت تحریم قرار داده است.

آمریکا تحریم جدیدی علیه ونزوئلا اعمال کرد

به گزارش خبرنگار وبلاگ ژینو، در بیانیه روز آدینه اوفک آمده است: دو شرکت فعال در بخش نفتی و دو کشتی که نفت این کشور را به کوبا حمل می کردند تحت تحریم قرار گرفته اند.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در این زمینه گفت: اقدام امروز این وزارت خانه ارتش ونزوئلا و سرویس اطلاعاتی آن و کسانی که از آنها حمایت می نمایند را تحت تحریم قرار داده است.

وی اضافه نمود: این اقدام برای آن است تا بدانند که حمایت از رژیم مادورو پیامدهای جدی خواهد داشت.

وزیر خزانه داری آمریکا تاکید نمود: آمریکا اقدامات بیشتری اعمال خواهد نمود چنانچه کوبا به دریافت نفت از ونزوئلا در قبال ارائه خدمات نظامی ادامه دهد . همانگونه که بارها گفته ایم، راه برداشتن تحریم از کسانی که اقدامات معناداری برای استقرار دموکراسی انجام دهند، وجود دارد.

در اطلاعیه اوفک آمده است تحریم امروز پاسخ مستقیمی به سازمان اطلاعاتی ونزوئلا در دستگیری اعضای مجمع ملی این کشور است.

بر این اساس شرکت حمل و نقل مونسون و اوشن الگانس و کشتی های سرنیتی ماریتام لیمیتد و لئون دیاس تحت رژیم تحریم های یکجانبه آمریکا قرار گرفته اند.

دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا اعلام نموده است به موجب این بیانیه، تمام دارایی ها و منافع متعلق به این شرکت ها و خطوط کشتی رانی در قلمرو آمریکا توقیف خواهد شد و هیچ شهروند آمریکایی حق معامله و همکاری با آنها را ندارد.

اروپام*1429

منبع: ایرنا

به "آمریکا تحریم جدیدی علیه ونزوئلا اعمال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا تحریم جدیدی علیه ونزوئلا اعمال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید